Ok çizgileri.

Excel Vers. ve Dili
Office2000
Ayrıca ekranda görünürken normal gibi ama çıktı aldığımda farkı görüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office2000
--------------------------------------------------------------------------------
Merhaba;

bazı görsel çizimleri excel ile yapıyorum. Bu çizimleri ölçülendirirken kullandığım ok çizgileri diğer ana çizimden daha kalın görünüyor. Ben tam aksini yapmak istiyorum: Normal çizdiğim çizgiler daha kalın oklar ise ince olmalı. normal çizimi daha kalın yapmak işimi görmüyor. Ölçü çizgisini çizdiğimde sorun yok fakat buna ok formatı verdiğimde çizgiyi kalınlaştırıyor.

Çözüm öneriniz varmıdır bu konu hakkında.

iyi çalışmalar.

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın mtozer,

Örnek bir dosya ekleseydiniz belki bir çözüm üretilebilirdi. Yazdıklarınızdan tam olarak ne istediğinizi anlamak biraz zor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
Aynen katiliyorum, lutfen dosyanizi yahut ufak bir ornegi ekleyiniz..

Excel Vers. ve Dili
Office2000
dosya ektedir. dosya uzantısı xlsx olması gerekebilir. site upload yapmadıgı için "x" sildim. Normal ekranda gorunurken aynı gibi duruyor fakat cıktı aldığımda oklu olan çizgiler kalın çıkıyor. Halbuki daha ince olmalı. Ağırlık oranı çizimde min. olmalı.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
uzgunum mtozer ben sonuca ulasamadim konuya yazilacak cevaplari bende senin gibi heyecanla bekliyor olacagim..

Excel Vers. ve Dili
Office2000
Peki şöyle bir çözüm olabilir mi?
Photoshop taki gibi layer şeklinde bir yönetim var ise layer eklenip ölçü çizgileri biraz açık tonla renklendirilebilir. Layer mantığı varmı excelde?

Excel Vers. ve Dili
Office2000
Soruna çözüm bulabilecek bir arkadas yok mu?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
dosya ektedir. dosya uzantısı xlsx olması gerekebilir. site upload yapmadıgı için "x" sildim. Normal ekranda gorunurken aynı gibi duruyor fakat cıktı aldığımda oklu olan çizgiler kalın çıkıyor. Halbuki daha ince olmalı. Ağırlık oranı çizimde min. olmalı.
Dosyanız ekte. Olmuş mu?

.

Ekli dosyalar