OLE Server or Activex Control Hatası

Arkadaşlar merhaba. accesste program yaptım(office xp Türkçe)
office xp ingilizce olan bilgisayarda çalıştırıken buhatayı veriuyor. sorunu çözemedim. dil farkı olacağını zannetmiyorum başka ingilzce ofisi olan bilgisayarda çalışıyor. yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın reflection,

Bu konu beni çok şaşırtmıştı. Yurtdışında Access dosyalarımı oradaki bilgisayarlarda çalıştıramıyordum. Nedenini bulmuştum ancak çözümünü bulamadım. Şimdi sizin sorunuzu görünce windows tan kaynaklanıyor olabilir mi diye düşündüm.

Bir şey deneyebilir misiniz:

Denetim masasıma girin, bölge ve dil seçenekleriniden gelişmiş sekmesini açın en üstteki açılan kutu Türkçe değilse değiştirip bir deneyin. Her ihtimale karşı bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın.

Sonuçtan haberimiz olsun. Çözümsüz kalan sorunlardan bir tanesi.

İyi çalışmalar:)

üstad tebrik ederim. dil ayarını değiştirince (turkish yaptım) tıkır tıkır çalışmaya başladı. ilginç ve garip birşey. teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Benim sorun da aynı ama ne yazık ki dil ayarlarını değiştirince düzelmesi sorun için çözüm değil. Hem windows, hem de Accessin Türkçe olarak çalışması gerekli. Son mesajdan sonra epey zaman geçmiş acaba yeni bör çözüm önerisi olan var mı?

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Almanca
slm

bende bu sorunun cözümünü bir türlü bulamadim
sizlerden gelen access dosyalarini acamiyorum cünkü benim office almanca

saygilar

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Arkadaşlar bu sorunu ilginç ve basit bir şekilde çözdüm umarım sizin de işinize yarar.

Öncelikle sorunsuz bir şekilde çalışan başka bir acces dosyasının kopyasını masaüstüne koyuyoruz. İçindeki nesneleri siliyoruz. Sonra arızalı dosyadan tüm nesneleri buraya çekiyoruz, düzenle/onar yapıyoruz, hepsi bu kadar.

Sorun bende %100 çözülmüş durumda.

İngilizce/Almanca veya diğer dillerde deneme şansım olmadı. Türkçe Windows ve Türkçe ayarlardaki sorun bu şekilde tamamen ortadan kalkıyor.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Almanca
maalesef

yukardaki yapilan islemlerin hicbiri bende fayda etmedi....

baska metod bilen varmi arkadaslar.........bilen varsa lütfen ....

saygilar