Onay butonu tıklayınca mesaj

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Merhaba Arkadaşlar;

Ekte gönderdiğim denemede "Temiz Yazısı Geldi mi?" onay butonuna tıklayınca çıkan mesaja Evet cevabı verince sorun olmuyor ancak Hayır cevabı verince Onayı kaldırmak istediğim zaman görünmesini istediğim mesaj görünüyor.Onay butonu ile ilgili kodu inceleyip sorunu çözebilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın doktor,

İstediğiniz herhalde bu.

Kod:
Private Sub Onay80_Click()
If [Onay80] = -1 Then
    If MsgBox("Emin misiniz? Temiz Yazısı Geldi mi?", vbYesNo) = vbYes Then
        [Onay80] = -1
    Else
        If MsgBox("Onayı Kaldırmak İstediğinize Emin misiniz??", vbYesNo) = vbYes Then
            [Onay80] = 0
        Else
            [Onay80] = -1
        End If
    End If
End If
End Sub
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Galiba ben sorunumu anlatamadım.Bu yüzden tekrar anlatmaya çalışacağım.Benim istediğim "Temiz Yazısı Geldi mi?" onay butonuna tıklayınca "Emin misiniz?Temiz Yazısı Geldi mi?" mesajına Evet cevabı verilince onay butonunun işaretli olarak kalması;Hayır Cevabı verilince de onayın kalkması.Bu anlattığım ilk adımdı.İkinci adımda ise onaylanmış olan "Temiz Yazısı Geldi mi?" butonundan bu onayı kaldırmak istediğimizde ise "Onayı Kaldırmak İstediğinize Emin misiniz?" mesajının çıkması ve Evet cevabı verildiğinde onayın kalkması,Hayır cevabı verildiğinde ise onaylı olarak kalması.

Buradaki soruna gelince:"Emin misiniz?Temiz Yazısı Geldi mi?" mesajına Evet cevabı verilince sorun yok,ancak Hayır cevabı verilince bu adımda görünmesini istemediğim "Onayı Kaldırmak İstediğinize Emin misiniz?" mesajının çıkması.Ben ,Hayır cevabı verilince bu mesajın çıkmasını istemiyorum.

Ayrıca sizin yazdığınız kodda onayı kaldırmak isteyince uyarı vermeden onayı kaldırıyor.

Umarım sorunu anlatabilmişimdir.İyi çalışmalar..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Yeni koda gerek yok aslında sizin yaptığınızla da olur sadece 2 satır ekleyiniz..

Kod:
Private Sub Onay80_Click()
If [Onay80] = -1 Then
If MsgBox("Emin misiniz? Temiz Yazısı Geldi mi?", vbYesNo) = vbYes Then
[Onay80] = -1
Else
[Onay80] = 0
End If
[COLOR="Red"]Exit Sub[/COLOR]
End If
If [Onay80] = 0 Then
If MsgBox("Onayı Kaldırmak İstediğinize Emin misiniz??", vbYesNo) = vbYes Then
[Onay80] = 0
Else
[Onay80] = -1
End If
[COLOR="red"]Exit Sub[/COLOR]
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın beab05

Tam istediğim gibi olmuş.Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...