Onay Kutucuğu

Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel 2007 Tr
Merhabalar
Benim örnekte gönderdiğim çalışma kitabında bulunan B16 C16 D16 E16 hücresine onay kutucuğu ekledim. B ve C sütünlarına veri girişi yaptım. D ve E sütünlarına veri girişi yapmadım. B16 ve C16 hücresindeki onay kucuğunu nasıl işaretleyebilirim.

Yardım bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu biraz daha açarmısınız. Bu kutuları neye göre işaretlemek istiyorsunuz? yani kriter nedir?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel 2007 Tr
İşaretlemeyi manuel olarak mause ile yapmak istiyorum. Veri girişi yaptığım sütünların belli olması amacıyla. Mause un sol tuşu ile olabilir. Bu buton bu amaç dışındamı bilmiyorum ..

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. Abdulhey,

Zaten mouse un sol tuşu ile onay kutusuna tıklarsanız işaretli duruma geçecektir. İkinci kez tıkladığınızda ise işaretleme kalkacaktır. Siz daha farklı birşeymi yapmak istiyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
herkese merhaba.onay kutusuyla ilgili bi sorum var.
sütunu birinde alt alta satırlarda onay kutuları var.ve ben her onay kutusundan sağındaki hücreye bağlantı vermek istiyorum.denetim biçimlendir-hücre bağlantısı ile herbiri tek tek yapılıyor ancak bunun daha kısa bir yolu yok mu acaba?yani birini yapıp diğerlerine klopyalamak gibi.teşekkürler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hepsine yazacağınız bir makro ile hücre bağlantısı verebilirsiniz. Ekteki örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
çok teşekkürler sn. leventm.bi de şu kodlar konusunda kendimi geliştirebilsem,baya bişeyler yapcam da,neyse.şu an daha önce foruma koyduğum bi not hesaplama programını geliştirmeye çalışıyorum,bitince yine forumdaşlarla paylaşacağım inşallah.iyi çalışmalar.