Onay kutusu ile rapora veri ekleme

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba Arkadaşlar,

Hazırlamaya çalıştığım bir access dosyasında, form üzerinde bulunan onay kutusu ile yine aynı form üzerinde bulunan bazı verileri (paraf) rapora eklemek istiyorum. Raporun bir suretinde paraf olacak diğer suretinde olmayacak. Kullanmam gereken kod konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
iif fonksiyonunu kullanabilirsiniz
=iif([Forms]![formismi]![onay]=true;[yazılmasını istediğiniz bilgiler];"")

Excel Vers. ve Dili
2010
Çok teşekkür ederim. IIf fonksiyonunun aynısı ben yazmıştım ancak fazladan işaretleme yapmam nedeni ile kısmen çalışıyordu. Şimdi oldu. Tekrar teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
Tekrar Merhaba,

Aynı raporda kullanılmak üzere;

"Metin kutusu dolu ve onay kutusu işaretliyse" şeklinde İfade oluşturucuda nasıl bir kod yazabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
2010
=IIf([Formlar]![baslik]![VYrdc]=[IsNull] And [Formlar]![baslik]![parafonay]=Doğru;[Formlar]![baslik]![parafayi];"")

bunu maalesef çalıştıramıyorum. Yardım eder misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
=IIf([Formlar]![baslik]![VYrdc]=[IsNull] And [Formlar]![baslik]![parafonay]=Doğru;[Formlar]![baslik]![parafayi];"")

bunu maalesef çalıştıramıyorum. Yardım eder misiniz?
Merhaba..

Bu şekilde kullanınız..:

=IIf([Formlar]![baslik]![VYrdc] Is Null And [Formlar]![baslik]![parafonay]=Doğru;[Formlar]![baslik]![parafayi];"")

Excel Vers. ve Dili
2010
Maalesef hata veriyor.

Girdiğiniz ifadenin söz dizimi geçersiz.

"İşleci olmayan bir işlenen girmiş olabilirsiniz." uyarısı veriyor.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Maalesef hata veriyor.

Girdiğiniz ifadenin söz dizimi geçersiz.

"İşleci olmayan bir işlenen girmiş olabilirsiniz." uyarısı veriyor.
Merhaba..

Fonksiyonu doğru alıntıladığınızdan emin olunuz.. is null öncesinde eşittir olmamalı ve is null olarak yani boşluklu yazılmalı.. true kısmında ise eşittir kullanılmalıdır..

Excel Vers. ve Dili
2010
Koplaya yapıştır ile almıştım. Şimdi elimle yeniden yazınca oldu ama bir sorun var. Mantık ters işliyor.

Benim amacım;
([Formlar]![baslik]![VYrdc] metin kutusu dolu ve [Formlar]![baslik]![parafonay] onay kutusu işaretli ise [Formlar]![baslik]![parafayi]' nı göster, aksi takdirde boş bıraktı.

Şimdi yaptığı tam tersi. Yani metin kutusu boş olunca parafayını gösteriyor, dolu olunca göstermiyor. Is Null' u Null olarak değiştirdim olmadı, True kısmını false olarak değiştirdim yine olmadı. :)

Ne tavsiye edersiniz Taruz bey. İnanın şaşırdım.

Kod:

=IIf([Formlar]![baslik]![VYrdc] Is Null And [Formlar]![baslik]![parafonay]=Doğru;[Formlar]![baslik]![parafayi];"")

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Tersi işlem için Is Not Null kullanın..

Excel Vers. ve Dili
2010
Çok teşekkür ederim Taruz bey, sağolun. Kaç gündür "Is Not Null" u bekliyordum. :)