ondalık virgülünden sonra ki yuvarlanan sayıyı silme

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Kolay gelsin arkadaşlar yardımcı olabilecek arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim.

bir başka excell çalışma dosyasından aldığım rakamı başka bir excell çalışma dosyasına değerlerini yapıştırıyorum. Yapıştırdığım rakam ise ondalık sayı şekilde geliyor çünkü yüzde hesaplıyorum dolayısı ile ondalık sayı olarak geliyor ve yukarı aşağı otomatik olarak yuvarlıyor. Fakat yuvarlanmış ve gördüğüm şekilde kalmasını istiyorum ama hücreye girdiğimde virgülden sonra 5 6 7 tane rakam çıkıyor bilmem anlata bildim mi örnek vericek olursam;

1 numaralı excell den kopyaladığım rakam bir başka rakamın yüzde değeri
A1 hücresinde olan rakam; 280,00
A2 hücresinde olan formül =+A1*0,00759 formülü sonucunda bana gösterdiği 277,87
gösterilen 277,87 rakamı kopyalayıp diğer bir başka excel sayfasına değer olarak kopyadığım da gösterilen yine aynı fakat hücrenin içerisine girdiğimde 277,8748 gösteriyor ve bunun olmaması ve göründüğü gibi hücrenin içerisine girdiğimde aşağıya veya yukarıya yuvarlamış şekilde kalması için 277,87 bu şekilde olması için ne yapmam lazım veyahut nasıl bir yol izlemem lazım bu şekilde iki bin satırı tek tek elim ile girip ondalık sayıyı yuvarlanmış şekilde elimle düzeltip kayıt ediyorum.

Bu konuda yardımcı olacak büyüklerime teşekkür ederim, umarım anlatmak istediğimi açık şekilde anlatmışımdır.

ccuneyt13

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-11-2026
Merhaba,
Excelde Dosya > Seçenekler > Gelişmiş ayarların altında "Duyarlılığı göründüğü gibi ayarla" seçeneğini işaretleyip 277,8748 gibi görünen hücrelerin durumunu gözlemleyin. Sorun ortadan kalkacaktır.

Bu arada foruma hoş geldiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Hoş buldum ccuneyt13,

Bu foruma katılmak istiyordum erişimimiz yoktu forum sayfalarına, şimdi artık girebiliyorum.
Tamda istediğimi verdiğiniz çok teşekkür ediyorum.
Sizlere yeni bir sorum daha olacak ama yeni konumu açmam lazım buradan mı devam edeyim.

ccuneyt13

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-11-2026
Merhaba sorunuz bu sorun ile ilgili ise devam edin, ancak farklı bir konuysa öncelikle forumda arama yapmanızı ve daha sonra çözüm bulamazsanız yeni konu açmanızı önerebilirim.
Yeni sorunuz için örnek dosya eklemek istersenizde dosya.tc dosya.co gibi ücretsiz dosya upload edebileceğiniz sitelere yükleyip linki sorunuzda paylaşabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Son düzenleme: