Option Group hakkında yardım

Ekli örneğimde option group uygulmasında firma isimleri tıkladıgımda arka planda tabloya sayısal deger olar 1 yada 2 olarak atanmaktadır. Bunun yerine tabloya firma ismini direkt olark yazdırma olanağım varmıdır.

Yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mktemel,

Bu sorun basitşe forma görünmeyen bir metin kutusu eklemekle olur. Seçim gurubunun aldığı değere göre de metin kutusuna değer atanır. Bu metin kutusu da tablo ile ilişkilendirilir. Ancak siz tablonun ilgili alanını da evet-hayır olarak belirlemişsiniz. Bunu da metine çevirmek gerekir metin olarak değer saklamak için. Ayrıca seçenek guruplarının ikiden fazla seçeneğide olabilkeceğini göz önüne alarak zaten evet hayır olarak atayamazdınız ilişkili alanı hata verirdi. Bunlar sorunuz için.

Ancak soru sormadan önce forumu bir gezmeniz gerekiyor. aynı sorunun cevabını daha önce de vermiştim.

iyi çalışmalar :)

Öncelikle göstermiş oldugunuz ilgi için teşekkür ederim göndermiş olduğunuz dosyayı kendime uyarladım va çok da güzel çalışıyor.

Şunu hemen belirteyim soracağım konularda mutlka öncelikle daha önce varmı yokmu diye bakıyorum hatta ilgisiz örneklere bakıp acaba oradan birşey çıkarabilirmiyim diye tüm örnekleri inceliyorum am bazen ulamadıklarım çıkıyor belki bu konuyu gözden kaçırmış olabilirim ama mutlka inceliyorum.

Tekrar göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler