Oto KuafÖrÜ Otomasyonuna Yardim

Excel Vers. ve Dili
office xp
ArkadaŞlar Ben 2 GÜn İÇerİsİnde Forumdan Yararlanarak Bu Kadar Yapabİldİm Sİzden Bİr İkİ İsteĞİm Var Yapamadiklarimla İlgİlİ

1-ben Kayir Yaptiktan Sonra Ayni AraÇ Tekrar Gelebİlİr Ben Plakayi Yazar Yazmaz AraÇ Bİlgİlerİnİ Vede MÜŞterİ Bİlgİlerİnİ Ekrana Getİrecek Bİr Sİstem Yapmak İstİyoruim Ancak Tarİh Ve Yapilan İŞlem Gelmeyecek Ben Takrar SeÇİp Yenİ Bİr Kayit Yapacam Ayni Araca

2-araÇlarin Resmİnİ Kaydetmek İstİyorum Butona BastiĞimda GÖzat GÖrevİ GÖrecek Vede Jpg Resmİde EklİyebİleceĞİm Bİ Sİstem

3-dİrek Etİket Üzerİnde Kasayi Yazdiriyorum Ekrandada GÖreceksİnİz Ancak Tabloda Bvuluna Bİ DeĞİŞkene YÜklemek İstİyorum Yanİ Ödendİ Dİye Bİr Buton Yaptigimda Kasaya Ekleyecek

Yanliz Sİden Rİcam LÜtfen Bana Balik Vermeyİn Balik Tutmayi ÖĞretİnkİ Sİzİ SÜreklİ Rahatsiz Etmeyİm ŞİmÖdİden TeŞekÜr Ederİm Yardimlariniz İÇİn

Excel Vers. ve Dili
office 2003
arkadaşım ben de yeniyim ama sana fikir vermesi açısından bir şeyler yapamaya çalıştım sen geliştirebilirsin. umarım dogru bir iş yapmışımdır.

ilk önce sorgu oluşturdum araç plakalarını sorguya atadım daha sonra buna bağlı alt forumlu forum oluşturdum (ismi deneme ) buraya plaka numarasını gir sana detayları verir. üst bilgiler sabit alt bilgileri her gelişinde yenilersen olur

resim ekleme araç kutusunda resim diye bir buton var ona bir bakıver

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın bkcan öncelikle teşekür ederim mantık bu ama bunu kayıt formunda yeni kayıt dedikten sonra plaka no kısmına plakayı yazıp çıktıktan sonra eğer yazdığımız plakayla eşleşen eski kayıt varsa onun bilgilerini yazması lazım bu şekilde nasıl yaparız onun kodunu yapmak lazım

Excel Vers. ve Dili
2003
Bir de bunu inceleyin

Sayın myuksekbas ekte gönderdiğim örneği inceler ve olması gereken şeyleri söylerseniz belki bir yardımım olur. Ayrıca benimde bir sorunum var. Araç bilgilerine resim ekliyorum yanlız tekrar aracı çağırdımda resim gelmiyor. Eğer bu konuda bize yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.
Unutmadan söyleyeyim bende acemiyim ona göre.....

Excel Vers. ve Dili
office xp
örbek için tesekür ederim özellikle resim kısmı çok güzel ve farklı tablolarla aynı formda çalışmakta işime yarayacak birşey ama benim yapmak istediğim aynı for içerisinde yeni kayıt dediğim zaman kürsör plaka noya odaklanacak ve ben plakayı girip güncelleştirmek yaptıktan sonra kayıtları tarayacak aynı plaka daha önce varsa onun sadece istediğim bilgilerini ekrana getirecek fakat yeni bir kayıt olarak ben işlemleri yenileyecem ve o aracın ikinci veya kaçıncı kaydıysa tekrar kaydedecek bide resim olayını analatarak bi açıklarmısını lütfen