Otomatik Hesaplarla Grafik Çizdirme

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17.06.2021
Merhaba,
Excelde yapmaya çalıştığım bir grafik var. Bazı otomatik hesaplamalar ve çizgiler ile olsun istiyorum.
Ekte örnek dosya mevcuttur.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,

eki inceleyiniz..
Ekte , çözüme yönelik 2 tip grafik vardır.

Not :
1 - Hedeflere Göre, DÜŞÜŞ mü İYİ yoksa YÜKSELİŞ mi İYİ , değerlendirilecek kriterlere göre değişkenlik gösterir... Aynı şekilde, Hedefteki İYİ Yöne göre Güncel Durumun değerlendirmesi de farklılık gösterecektir.
Grafiklerdeki Düşüş ve Yükseliş için kullanılan OK lar SİYAH Renk olarak yapıldı. Eğer ki KIRMIZI / YEŞİL yapılması istenirse, Hedefteki İYİ Yöne göre değerlendirme yapılarak, Grafikteki OK ları seçin ve Yazı Rengini KIRMIZI / YEŞİL yapın...
2 - Gelişme % ve Başarı % ifadelerini de grafik üzerine Metin kutusu ekleyerek yapabilirsiniz...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
17.06.2021
Sayın sakman26
Öncelikle çalışma için çok teşekkür ederim, elinize emeğinize sağlık.
Çalışmayla ilgili birkaç sorum olacaktı:
Örnek2 çalışmasında istenilen okun aşağı yönde olması.
Bu okların üzerine yüzde iyileşme (veya kötüleşme) miktarlarını yazdırabilir miyiz (ilk paylaştığım mesajımdaki dosyada göstermiştim).
Ayrıca konuyla çok ilgili olmayabilir ancak ben bu grafiği powerpoint'te kullanacağım. Excel'de hazırlamış olduğunuz grafiği powerpoint'e kopyalayıp yapıştırdığımda ve sonradan grafiğin verilerinde değişiklik yapmak istediğimde herhangi bir problem olur mu acaba?
İyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
Grafik üzerine metin kutusu ekleyin. İçerisine yazın. Metin kutusunu da grafiğin üzerinde istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.
Metin kutusuna ayrıca hücre referans adresi de verebilirsiniz. Hesaplamayı yaptığınız hücredeki bilgiyi direkt olarak metin kutusunda yazdırabilirsiniz.

Grafiğin sadece üç adet verisi var zaten. istediğinizi değiştirebilirsiniz.
ilave not : Powerpoint te nasıl kullanılır konusunda hiçbir fikrim yok maalesef.

Son düzenleme: