otomatik hesaplatma.........

Planlanan Ürt. Mik.

Gerçekleþen Ürt Mik.

Saðlam

Std’a (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

Avantaj (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

2.Klt (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

Iskarta (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

Karantina (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

Tpl. Fire (adet girilecek, %’yi otm. hesaplayacak)

Ürt. Hýzý

accesde bir form hazırlıyorummm formda bu verilere yer vermek istiyorum formda bu verilerin karşılarına değerleri girildiğinde toplam değerin yüzde kaçı olduğunu hesaplatmak istiyorum.yardımcı olabilirseniz sevinir.........

Excel Vers. ve Dili
2003
2007
2010
Toplam değer nedir? Planlanan mı, üretim mi, yoksa Türkçe karakter sorunundan okuyamadığım diğeri mi ?

hepsinin karşısına bir değer giriliyor.toplam değer hepsinin karşısına girilen değerlerin toplamı.işte tek tek hepsinin karşısına girilen değerlerin toplam değerin yüzde kaçı olduğunu hesaplatmak istiyorum.
Planlanan Üretim Miktarı:
Gercekleşen Üretim Miktarı:
Sağlam:
Standart:
Avantaj:
2:Kalite:
Iskarta:
Karantina:
Toplam Fire:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ferene,

Bu anlatmaya çalıştığınız uygulamanın bir örneğini forma eklerseniz probleminiz daha çabuk çözümlenir. Çünkü çözmeye çalışacak her hangi bir arkadaşımız tüm uygulamayı, tablo + formu yeniden yapmak mecburiyetinde.

Tüm arkadaşların soru sorarken bu noktaya dikkat etmelerini rica ediyorum. :bad:

ido..... aşağıda hepsinin karşısına bir değer giriliyor.toplam fire hepsinin karşısına girilen değerlerin toplamı.işte tek tek hepsinin karşısına girilen değerlerin toplam firenin yüzde kaçı olduğunu hesaplatmak istiyorum.

Sağlam:
Standart:
Avantaj:
2:Kalite:
Iskarta:
Karantina:
Toplam Fire:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ferene,
Aynı soruyu iki ayrı yerde sorarsanız böyle ortada kalırsınız. Aynı soruyu diğer konu başlığında kopyala....... da sordunuz ve cevaplandırdım :eek:

pardon kusura bakmayın yardımlarınız için sağolunn