Otomatik sayfa sonu toplamı ekleyemiyorum.

Aşağıda mehmett beyin tekrar düzenlediği excel sayfasına şimdi toplam eklemem lazım alt tarafa otomatik olarak son kaydın altına. sayfada değilde çıktı alırken görünmesini istiyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Yazdırma alanını aşağıdaki gibi belirlerseniz en son dolu satıra kadar yazdırılır.

=ÖDEMELER!$A$9:DOLAYLI("F"&(BÜYÜK(ÖDEMELER!E:E;1)+9))

ellerine sağlık teşekkür ederim ama üstte başlık kısmında bulunan toplam ve kur satırlarınıda çıktının üzerinde görmek istiyorum ama onları kapsayacak şekilde yapınca formül bozuluyor onu nasıl yaparız.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Fonksiyondaki $A$9 ifadesini değiştirin. Sizin ilk dosyanızda A9'dan başladığı için ben de öyle bırakmıştım. A1 yaparsanız A1 hücresinden başlar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ekle > Ad > Tanımla > Yazdırma_alanı

onları hallettikte arkadaşlar bir sorunum daha var yukarıda ekli olduğu için programı tekrar eklemiyorum.
Orda en üstte Toplam YTL Dolar ve euro var yan yana aynı şekilde bu toplamı her sayfanın sonuna yazdırmak istiyorum. yani üstteki toplam kalacak aynı toplamdan sayfanın altınada yazılacak. bu her sayfada otomatik olarak devam edecek nasıl olacaksa. Ama programa bakmanız lazım tamamen formatlı bir sayfa nasıl yapacağımı bulamadım bana açık olarak tarif ederseniz veya üstte mehmetbeyin eklediği örnekte uygularsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

mehmett, günaydın
sizi özelden rahatsız ediyorum özür dilerim.
son olarak ben bu programdaki sayfaların altına toplamı nasıl eklerim yani üstte görünen toplam ytl dolar ve euro son kaydın altındada görünsün istiyorum. Ama bu kayıt yaptığımız sayfada görünmesin çıktı alırken görünsün istiyorum. bu mümkün mü. son olarak bana bu konudada yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Sizin gönderdiğniz örnek yazdır butonu ekleyemiyorum linkinin altında. dilerseniz orda yapın dilerseniz bana bir tarif mesajı gönderin. şimdiden teşekkür edrim.