otomatik sayı ama (daha önce burda yazılanlar olmuyor) yardım

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Daha önce sayı alanlarının otomatik artması ile ilgili bende soru sormuş hatta başka arkadaşların soruları da olmuş ve burada bulunan diğer arkadaşlar cevaplamıştı. Soru ekinde gönderdiğim programda daha önce yazılan o kodlar işime yaramakla beraber, şu anki sıkıntımı çözemedi ve bende muğdur durumdayım yardım istiyorum.
Oda şu ki; Birinci şahıs ana evraktan kayıt yaptığında yani veri girilen ilk yer, burada ilgili sayı alanı otomatik olarak artabiliyor. Bunun için o kodları yazan yardım eden arkadaşlara teşekkürler.
Ancak; benim istediğim şu ki, birşekilde girilmiş veriler mesela ana evrak kayıt programı, atıyorum 1 den 20 ye kadar veya hergün çok daha fazla veri giriliyor, veriler girildikten sonra yani toplanan o 20-30 veriden sonra bir başka kişi diğer büro formudna girilen verilerin doldurulmamış alanlarını dolduruyor. Asıl veri duruyor, boş olan alanlar dolduruluyor. Ancak o alanda girilen en son veri otomatik olarak o alana gelmiyor, yani en azından daha önceki yazılan kodlarla gelmiyor, yine orası otomatik te yapılmaması gerekiyor, velhasıl bu haliyle bürosundan çıkıldığında; büro sayı alanında sayı yoksa o alanda yazılmış en büyük rakamın bir büyüğünü, büro alanında sayı varsa o sayıya hiçbirşey yapmayacak bir yol varmı?

İlgilenip yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşlar yardım yokmu? Öncek kodu büro kayıtta uygulamıdım ama ilk yani sıfır kayatta en büyük sayının bir sonrasını veriyor.

Kayıt yapılmış ve olan moşsa; o alan gelmeden bürodan çıkıldğında otomatik getiremiyorum. Yardımmmmm.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşlar konu zormu kimse ilgilenmek mi istemiyor.
Yeni bir kayıtta ilk açıldığında bahsettiğim kod çalışıyor ve bürosayısı kısmında yazılan en büyük sayının bir fazlasını getiriyor, bunu kullanıyorum ve sıkıntım yok.

If Me.NewRecord Then
On Error Resume Next

Me!bürosayısı.DefaultValue = Nz(DMax("[bürosayısı]", "ANATABLO"), 0) + 1
End If

Ancak ben; girilmiş bir kayıtta veri girilmemiş bir sayı alanından çıkıldğında ben yine otomatik artmasını istiyorum, ancak eski yazılı diğer sayıları değiştirmesin sadece boşsa göstersin.

Yukardaki kodu ilgili alandan bir önceki yere çıkıldığında, değiştiğinde olay adına yazdım, ancak olmadı.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın modalı;
Konu anlaşılmadı herhalde yukarda örnekler var, diğer konu başlığıda kaldırılmış anlaşılan, yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlara teşekkürler ediyorum.