Otomatik Sınav Oluşturma Programım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-11-2023
Konu anlatımı :)
JPG,PNG,BMP uzantılı kesilmiş soruları alarak word dosyasına rastgele sıralayıp düzenliyor. Kolay bir şekilde sınav yapmak için ideal bir program olduğunu düşünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=befkXs7En40

Milli Eğitim Bölümüne taşınırsa ayrıca sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
26-11-2023
Ayrıca program hazırlamamda kaynaklarından çok yararlandığım leumruk a teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
Konu anlatımı :)
JPG,PNG,BMP uzantılı kesilmiş soruları alarak word dosyasına rastgele sıralayıp düzenliyor. Kolay bir şekilde sınav yapmak için ideal bir program olduğunu düşünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=befkXs7En40

Milli Eğitim Bölümüne taşınırsa ayrıca sevinirim.
Öğretmenlerin işini kolaylaştıracak bir program olmuş.
Umarım bu hali 1. Versiyon olur ve daha da geliştirilir.

Milli Eğitim Bakanlığı niye böyle bir şey yapmıyor, anlaşılır gibi değil ayrıca.

Emeği geçenlerin eline sağlık.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
26-11-2023
Hocam geliştirilebilir yönlerini söylerseniz geliştirmek isterim. Genelde bunu bilgisayar kullanmayı az bilen hocalarım için yaptım.

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
Hocam geliştirilebilir yönlerini söylerseniz geliştirmek isterim. Genelde bunu bilgisayar kullanmayı az bilen hocalarım için yaptım.
İlk aklıma geleni söyleyeyim:
Bu program neden sadece resimlerle hazırlıyor kağıtları? Öğretmen soruyu kendi hazırlamak isterse ne olacak? Soruyu önce yazıp sonra fotoğrafını mı çekmesi gerekecek? Öğretmenin soru ekleme şansı olursa, yani bu program aynı zamanda bir soru havuzu oluşturmaya imkan verirse, çok daha güzel olmaz mı?

Aklımda daha çok şey var ama benim de üzerinde hâlâ çalıştığım, biraz daha kompleks diyebileceğim bir çalışmam var. Bitince seninle paylaşırım. O zaman daha net görürsün.

Kolay gelsin.

Selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2013 TR
27.05.2019
Takip

http://asriakdeniz.com/excel-word-ab-grubu-sinav-kagidi-hazirlama/
Asri hocanın sınav hazırlama programı. Belki karma yapılabilir.

Word dosyasında sorulara ulaşıp, sınav Word dosyası oluşturma şansı olsa çok şahane olacak.
Sorunun başına ve sonuna bir kod ekleyip excel buraları anlasa soruları alabilir.
Cevap anahtarı, soru sıraları, çoklu kitapçık oluşturma olsa tadından yenmez.

Excel Vers. ve Dili
2007, 32
08/06/2018
Takip

http://asriakdeniz.com/excel-word-ab-grubu-sinav-kagidi-hazirlama/
Asri hocanın sınav hazırlama programı. Belki karma yapılabilir.

Word dosyasında sorulara ulaşıp, sınav Word dosyası oluşturma şansı olsa çok şahane olacak.
Sorunun başına ve sonuna bir kod ekleyip excel buraları anlasa soruları alabilir.
Cevap anahtarı, soru sıraları, çoklu kitapçık oluşturma olsa tadından yenmez.
Tüm bu özelliklere sahip bir program üzerinde çalışıyorum; büyük ölçüde bitti, görsel kısımlarıyla uğraşıyorum.

Bunların yanı sıra dijital ortamda test çözme imkanı var. 10 soruluk test bitince sonucu görmek, isterse çıktısını almak mümkün. Sınav kağıtlarını 1, 2, 3 grup şeklinde düzenleme özelliği var. Çoktan seçmeli sınavlarda soru yerlerini ve şıkların yerini değiştirme özelliği var. Soru havuzu oluşturulabiliyor. Havuza salt metin, metin ve resim, sadece resim olarak soru atılabiliyor. Matematik gibi dersler için harici programın ara yüzüne yönlendirme var. En önemli özellikleri bunlar.

crscntt_61

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010-TÜRKÇE
30-10-2024
Tüm bu özelliklere sahip bir program üzerinde çalışıyorum; büyük ölçüde bitti, görsel kısımlarıyla uğraşıyorum.

Bunların yanı sıra dijital ortamda test çözme imkanı var. 10 soruluk test bitince sonucu görmek, isterse çıktısını almak mümkün. Sınav kağıtlarını 1, 2, 3 grup şeklinde düzenleme özelliği var. Çoktan seçmeli sınavlarda soru yerlerini ve şıkların yerini değiştirme özelliği var. Soru havuzu oluşturulabiliyor. Havuza salt metin, metin ve resim, sadece resim olarak soru atılabiliyor. Matematik gibi dersler için harici programın ara yüzüne yönlendirme var. En önemli özellikleri bunlar.
iyi geceler. acaba programınız bitti mi ? bilgi verme şansınız varmı ? bir öğretmen olarak cidden böyle programlara ihtiyaç duyuyorum.