OTOMATİK SÜZe düğme nasıl konur?(daha açık yazdım sorumu)

MERHABA ARKADAŞLAR

bir konuda yardımınıza ihtiyacım olacak. excelde hazırladığım bir listede otomatik filitrenin (süz) daha çok özel otomatik filtre (süz) özelliğini kullanıyorum. bir düğme yapıp, tıkladığımda özel otomatik filtre penceresi hemen açılsın istiyorum. bunu yapmanın bir yolu var mı? tek bir sütüna nasıl uygulandığını yazarsanız diğer sütunler için ben yapabilirim sanırım.

EK AÇIKLAMA:
ancak ben özel otomatik süzde büyük ya da eşitir ve küçük ya da eşittir kriterlerinin sabit kalıp karşılarındaki rakamsal değeri değiştirerek listemde, verdiğim 2 değişik rakamsal değerin aralığında kalan verileri arıyorum. (ünversite bölümlerinin taban puanlarının olduğu bir liste bu) makro kaydederek sadece özel otomatik süz pencerensinin açılmasını ve pencerede büyükeşit ile küççük eşit değerlerinin sabit kalmasını sağlayabilir miyim?kısaca bana yeni rakamsal değerleri girmenin kalacağı kadar işimi kolaylaştırabilir miyim diye soracaktım.

şimdiden ilgilenipte bunu okuyanlara teşekkür ederim.

thinker

Banned
işlemleriniz yaparken makro kaydet ile yaparsanız ilgili kodları oluşturmuş olursunuz zaten. Onuda bir butona atarsınız.

haklısınız yazdığım eksik mesaja en doğru cevap bu olurdu. ancak ben özel otomatik süzde büyük ya da eşitir ve küçük ya da eşittir kriterlerini kullanıp karşılarındaki rakamsal değeri değiştirerek listemde verdiğim 2 değişik rakamsal değerin aralığında kalan verileri arıyorum. (ünversite bölümlerinin taban puanlarının olduğu bir liste bu) makro kaydederek sadece özel otomatik süz pencerensinin açılmasını ve pencerede büyükeşit ile küççük eşit değerlerinin sabit kalmasını sağlayabilir miyim sadece bana yeni rakamsal değerleri girmenin kalacağı kadar işimi kolaylaştırabilir miyim diye soracaktım.