OTOMATİK VERİ HK.

OTOMATÝK VERÝ HK.

kolay gelsin... konuyla leventM ilgilenirse sevınırım daha once otomatik veri ile ilgili başlıktakı soruna kendısı çözüm bulmuştu...
şimdi yapmak istedigimiz ise daha önce göndermiş olduğumuz dosyada kalıp bazında aynı olanları bı araya toplamak isitıyoruz... bu süzme işinde Model,Kalıp,Aparat,Alt,üst,tüm,Sipariş no,1,10,Renk,Mik.lar girecek şekilde olmasını istiyorum. Aynı kalıp adındakılerı toplarken yanındakı modellerıde alacak şekilde olabilir mi?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyin. Sayfa2 de süz tablosu oluşturulmaktadır.

kolay gelsin levent..
yaptıgını inceledım fakat benım ıstedıgımı karsılamamakta...simdi öncelikle biz süzüyoruz kalıpları aynı olanları bı renk verıp hepsini bi araya topluyoruz ve baska bır listeye kopyalıyoruz...benım demek ıstedıgım hazırlamıs oldugun süz prog. seçilen kalıplara renk verebılmek ve bu suz prog. sheet1 gorerek yapmak bı o sayfa bı bu sayfa dolasmadan yapmak mumkun mu ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ben tam olarak ne istediğinizi anlayamadım. İstediğiniz şekle göre tabloları oluşturulmuş yeni bir örnek dosya eklermisiniz onun üzerinden gidelim.

OTOMATÝK VERÝ HK.

sn:Levent istemiş oldugunuz şekilde tabloyu hazırladım bır ınceleyın eger mumkun olursa cok makbule gececektır.kolay gelsın

Sn. levent öncelikle teşekkür ederim...yaptıgınız cok guzel olmus elıne sağlık...yanlız buna mumknuse bı kac ekleme yapabılırmıyız..Mesela;
kalıp bazında suzme yaparken Modelıde baz almalı..yanı bır modelde kactane kapıl varsa onlarıda almalı ve kontrol etmelı...ve süzme işleminde bir modelden diğer modele kadar almalı...yapmış oldugunuz formatı inceledim. kalıba göre süzme yapıldıgında bazılarını arada atlamakta birde süzme yapılanlara otomatık olarak ''yeşil'' renk olarak boyamasını istiyorum....ör; SS00195 kalıbını suzdurdugumde listedeki bütün SS00195 leri boyamalı kı tekrar kontrol etme veya aynı seyi iki kere yapmammıs olurum....bu detaylarıda goz onune alınıp tekrar ınceleyebılırmısınız....kolay gelsin....

Sn. Levent
sanırım hale soruma bır cevap alamadım eger mumkunse bırde lısteye ek olarak kaç kalıp oldugunu ogrenemk ıcın bır formul yazabılırımısınız.**yanı demek istegim lıstede toplam olarak kac model kac kalıp kac aparat kullanısmıs bunlarıda gormek mumkun olurmu ... bu sorumlarıma en kısa zamanda cevağ verırsenız sevınırım kolay gelsınn

Sn.Levent...
Ã?ncelıkle emeklerınız için tşk ederim..Yanlız bı ıkı ınce detay soz konusu bunlardan bırıncısı
1-toplam kalıp sayısı ve model aparat sayılarını ayar ayar gosterebılırmıyız...
2-modellerı ayrı sayfaya dokmesınde sorun yok..yanlız buna ılave edecegımız modelden modele olması..yanı ör:SS90-C suzerken sol tarafındakı modelın dıger modele kadar olan butun aparatlarınıda suzmesını ıstıyoruz..listelere cıkarılırken kalıp model ayar goz onune alındıgı ıcın bu sekılde olması bızım daha cok ısımıze yarar...tekrar bı ıncelersenız sevinirm...
Kolay gelsin teşekkürler Levent bey

OTOMATÝK VERÝ

istemiş oldugunuz örneği hazırladım Levent Bey..Takıldıgınız yer olursa yardımcı olurum..Kolay gelsın

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Modele göre süzme yapan örnek ektedir. Kalıp adetleri ile ilgili nasıl bir tablo istediğinizi detaylı örnek bir tablo oluşturarak anlatırsanız onun üzerinden gidelim.

OTOMATIK VERI HK.

SN. Levent
istemiş oldugunuz ornek tablo ve dıger yapmıs oldugunuz işlemin orneklı sekılde hazırladım ve alt kısımlarına acıklamalarını yazdım..tekrar gozden gecırmeınızı rıca edıcem kolay gelsın teşekkürler...

Sn.Levent
istemiş oldugunu ornegı gonderdım ama henuz bır cevap alamadım..herhalde haftasonu ıslerınız yogun ıdı fakat mumkunse soruma bugun bır cevap alabılırsem sevınırım ...sızden en kısa zamanda haber beklıyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İstediğiniz süzmeyi ancak R sütununa eklediğim rakamlarla yapabildim. Bu rakamların yazılış şeklini incelediğinizde anlayacaksınız. Her yeni kayıtta R sütununada aynı sıra nosunu ritmik şekilde arttırarak yazmalısınız. Çünkü kod tamamen bu sütuna göre çalışmaktadır. Başka bir çözüm yolu bulmak, listenizin bu yapısıyla mümkün değildir.

Snç Levent yapmıs oldugunuzu formatı ınceledım fakat sanırsam olmadı..sız gonderdıgım ornekte bir model ıcersındekı kalıpların aynılarını bır lısteye dokmesını ıstedım..ama kontrol edıyorum bır daha denıyorum farklı ayarları ve farklı ısımlerı suzuyor...bılıyorum cok ugrastırıyorum sızı ama gondermıs oldugum daha oncekı ornegı tekrar gozden gecırınız...Bır model ıcersındekı kalıpları dıger kalıplarda arayacak...Ayrıca ne kadar kalıp ve aparat ıcın hazırlamıs oldugunuz formatı lıstele dedım bır sonuc vermedı...Kusura bakmayın sızı tekrar ugrastırdıgım ıcın..tekrar kontrol edersenız sevınırm...kolay gelsın

birde yeni farkettim süzülen kalıbı yenıden suzuyor...ıstersenız yenıden bır ornek hazırlayayım bı kac tane yenıden gondereyım....sızden bu konuda cevap beklıyorum eger olmayacak bır seyse hıc ugrasmadan olmaz deyın sızıde mesgul etmeyeyım?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosya sizin bir önce gönderdiğiniz dosyadaki süzme işleminin aynısını yapmaktadır. Bir yerlerde hata yapıyorsunuz. Bu iste yapısına kod yazmak çok zahmetli bir iş, bu sebeple bndan başkada yapacak bir şey kalmadı maalesef.