Pansiyon yatak raporu yardım !!

örnekteki dosyada bir pansiyon yatak düzenini rapor dizaynında oluşturdum fakat, koca sayfada sadece 1 kayıdın bilgileri geliyor. ben her nesnede farklı bir kaydın bilgilerini görmek istiyorum.. yardım lütfen

Sevgili Alfa33,

Rapora belirttiğiniz verileri getirebilmeniz için ranza olarak çizdiğiniz alanı tabloda ve formda tanımlamanız gerekir.Ã?rneğin ranza no gibi.Bu tanımla işleminden sonra her öğrenciye bir de ranza no vermeniz lazım diye düşünüyorum.

ranza numarası zaten pansyon numarası ama asıl sorunum öğrenci isimlerinin hepsi tek raporda örnekte olduğu gibi göstermek. kısaca raporun kod kısmına vb kodları ile tablodan veri alma işlemini yapmak istiyorum, forumda bulamadım :yazici:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
dlookup ile çözüm

Günaydın :hey:

Raporj de ilk 4 tanesini ve 50.yi yaptım diğerlerinide ekleyip o anki durumu görebilirsiniz.Oda numaralarını sabit olarak düşünüp ekledim.Oda boş olsa bile boş olarak gözükecek 50. odada olduğu gibi.

Textboxların denetim kaynağına aşağıdaki kodu (dlookup) yazdım.

Kod:
=DLookUp("[adi]";"pans";"[pans_no] ='1'")

İyi Çalışmalar

Not:Bu arada Sn. Excile bu soruyu yapamamış olmanıza şaşırdım doğrusu. :lol:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Selam

Ne yalan söyliyeyim, bu soruyu günlerdir düşünüyordum.Bir türlü çözüm bulamamıştım.Demekki bu Dlookup D countları hala öğrenememişim.

Dışardan destekle olmuyor bu işler allah vergisi demek ki. :bravo:
Teşekkürler Sn Jale

Arkadaşlar Bir Rapor dosyasında kendine ait olmayan tablo veya formdan alt form oluşturmadan bilgi alabilirmiyiz?
Mesela A formunda bilgiler var B formunda da başka bilgiler var rapor oluşturduğumuzda yukarıdaki iki formdan Alt form oluşturmadan rapora "Metin Kutusu" aracılığıyla formül yazarak bilgi alabilirmiyiz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Mrb

Aşağıdaki linkteki dosyayı incelediniz mi repot 1 e Record source'a ve report 2ye dikkatle bakın.
Ayrıca bu örnekte 2 tablodan queryde oluşturulmuş itenirse bu query dende rapor oluşturulabilir.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=10542