para birimini yaziyla yazmak??

ekteki dosyada yapmak istediklerimi not olarak yazdım.burda arastirdim buldum ama yapamadim.beceremedim yani.bi yardim ederseniz cok sevinirim.tesekkurler.

C2 Yİ G4 E EŞİTLEYİP BU ŞEKİLDE YAZAMIYORUM (16 Eylül 2006)
BİRDE TUTARI YAZIYLA OTOMATİK YAZDIRABİLİRMİYİM.
GEREKLİ DÜZELTMELERİ BECEREMEDİM.TESEKKUR EDERİM.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
merhaba,tarihi sağ tık-hücreleri biçimlendir ile yapabiliyoruz.fakat tutarı yazı ile nasıl yazdırabileceğimizi bilmiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
ben de =yazıyla() fonksiyonunu denemiştim ama =yaziyla imiş :kafa: öğrenecek çok şeyimiz var.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu kullanıcı tanımlı olarak hazırlanmış bir fonksiyondur, yani VBA da yazılıp dosyaya eklenmiştir. Bunuda hatırlatmak istedim.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
leventm' Alıntı:
Bu kullanıcı tanımlı olarak hazırlanmış bir fonksiyondur, yani VBA da yazılıp dosyaya eklenmiştir. Bunuda hatırlatmak istedim.
teşekkürler sn .leventm.zaten sizin cevap verdiğinizi gördüğümde çözümün kod ile olacağını tahmin etmiştim. :D

yaziyla yazarken kucuk yaziyo bu levent :) hepsi buyuk yazdiramazmiyiz? bi de ilk tarih 16.09.2006 digeri 16 Eylül 2006 olmali..senetlerde böyle islem gördürürlür.. imkan var mi?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Büyük harfle yazdırmak için kod sayfasındaki küçük harfleri büyük harflerle değiştirin.

Örnek;

a = Array("", "bir", "iki", "üç", "dört", "beş", "altı", "yedi", "sekiz", "dokuz")

a = Array("", "BİR", "İKİ", "ÜÇ", "DÖRT", "BEŞ", "ALTI", "YEDİ", "SEKİZ", "DOKUZ")

İkinci sorunuz için de; Biçim > Hücreler > Tarih menüsünden tarihleri istediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz.

SORUN DEVAM EDİYOR.PARA HANESİNE 120 YAZDIĞIMDA YAZIYA CEVİRMİNDE BİRyüzYİRMİ YAZİYO

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Küçük harfle yazılan her kelimeyi kod içinde kaç tane ise bulup büyük harfle yazmanız yeterlidir.