parametre değerini form üzerinden belirleme

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
merhaba arkadaşlar.oluşturduğum bir sorgunun parametre değerini form üzerinden girmek istiyorum,tamam sağolsun bi arkadaşımız yardımcı oldu.sorgudaki alanın ölçüt kısmına " [forms]![KAYITLAR]![ADI]" yazdım,yani bildiğiniz gibi oluşturmuş olduğum sorgunun parametre değerini "ileti kutusu" yerine forma dayandırmış oldum ve bu sorguyu çalıştırmak için de bir buton atadım,tamam çok güzel çalıştı ama ufak ve önemli bir sorun var;parametre olarak kullandığım değeri tabloya sanki bir kayıt yapmışım gibi kaydediyor,veyahut veriyi değiştiriyor,ya zaten dosyayı gönderiyorum orada "KAYITLAR" isminde bir form var işiniz onunla.."ADI" alanına bir isim giriyorum ,"KAYIT BUL" ismindeki butona basıyorum , çok güzel çalışıyor ama girdiğim değeri tabloya kaydediyor,abiler bi bakarsanız çok duacınız olurum ,teşekkür ediyorum ,iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bi bakın

formunuz üzerine ilişkisiz bir metin kutusu koyup (sorguyu çalıştıran düğmenin altına koydum) onu sorgu ile bağlamalısınız sorgu sizin oraya yazacağınız değere göre açılrsa tablodaki kaydınız değişmez

(aslında metin kutusu yerine, içeriğini sizin "kayıtlar" tablonuzdan alan bir açılan kutu daha kullanılışlı olur ama ben kayılar tablonuza ulaşamadım sanırım gizliydi.)

siz bi açılan kutu ayarlayın verilerini tablodan aldırın ve sorguyu o açılan kutuya bağlayın.

bir not; açılan kutu yaparsanız veri özelliğindeki ilişkili sütun bölümünü "2" yapın yoksa süzme doğru gerçekleşmez

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
çok teşekkür ederim devrim kardeşim , çok makbule geçti ,işin rastgele