parametre

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.03.2021
arkadaslar ben mutemed olarak görev yapmaktayim. Bizim isde nakit (saymanliklara verilir ödeme emri) bunlar için degisen isimler var bunlari her zaman yazmak zor oluyo. bu konuda bana yard1mci olursaniz sevinirim ekte gönderdigim nakit dosyasinda örnek bir çalisma var kirmizi isaretledigim yerler degisiyo buralara dikkat ederseniz sevinirim. Bir de çok çalisma sayfasi açiyoruz bu örnek oldugu için ikitane açmisim. Baska çalisma sayfasida açtigimda ayni parametreler (kirmizi ile yazdigim) yerler diger yeni açilan sayfalarada otomat olarak ats1n. Simdiden ilginize tesekürler. Dosya ekte

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın talatcd,
Size örnek bir dosya gönderiyorum, oraya bakarak kendi uygulamalarınıza ekleyebilirsiniz.

İsimler ve Unvanlar için bir liste oluşturmalısınız, bu oluşturduğunuz isimlere ve unvanlara bir ad verirseniz başka sayfadan da onu kullanma şansınız olur.
Ã?rnek dosyada isimlere ADLAR, Unvanlara da UNVANLAR adını verdim.
İsmi yazılacak Hücreye geçerlilik koydum.
Data->Validation->Allow->List->Source
Veri-> Doğrulama ->İzin Verilen -> Liste-> Kaynak
Olan yere = ADLAR.
Aynı yöntemle Unvanlar içinde ilgili hücreye yukardaki şekilde işlem yapılır.

İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.03.2021
tesekkürler necdet uygulamaya çalisiyorum. Yapamaya bilirsem tekrar rahatsiz ederim. Rahatsizligim için özür dilerim. Saygilar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın talatcd, Rahatsızlık ne demek, elimizden geleni yaparız ben ve diğer arkadaşlar.
İyi Çalışmalar