Paylaşımda olan dosyada aynı anda kayıt sorunu

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Paylaşımda olan bi dosyam var ve sorgularla diğer paylaşılan bürolara ilgili kısmı form olarak gösteriyor, bilgilere erişimine izin veriyorum.
Yalnız bazen o paylaşılan dosyaya kayıt gerektiğinde yani o kısımlarca da şöye bi sorun ortaya çıkıyor, onun dışında problem yok.

Sorun : Üç paylaşımcının da aynı anda yeni bir kayıt yapmak istemesi,

Böyle bir durumda yani tüm dosyanın paylaşıldığı kullanıcılar kayıt etmek istediklerini ilgili alanları dolduruyorlar, yalnız kaydet butonuna bastığında kaydettim diyen bir yalancı form çıkartıyorum ( mantığı şu : kaydet butonuna basıldığında bu formu kapat bilgilendirme formunu aç 10 sn bekle tekrar asıl formu aç gibi.. kullanıcılar gerçekten bilgiler kaydedildi zannediyor ki ediyor.. ama birazdaha şirin gözükmesi için yaptım) ancak kaydedilmiyor.

Dolayısıyla bütün kullanıcılar kayıta girdiğinde aynı kayıtı tutmamaları için ne yapmam lazım hepsinin ayrı ayrı kayıtları tutmalarını istiyorum. Bunu istememin sebebi herkes aynı yere kaydediyor ve sırayla kaydedilmesi lazım.

Kısaca yeni bir kayıttı herkes farklı bir kayıtı tutacak yada uyarı verdikten sonra diğer kayıtı tutmasını sağlayacak.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir, arkadaşların sabrını zorladığımın farkındayım, şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
aşağıdaki seçenekleri dene

aynı kaydı kullanmada; mesela aynı kayıt üzerinde iki kullanıcı varsa kayıt kilitli
gibi bir uyarı ekranda zaten vardır bu demektirki kim önce aynı kayıtta ise sonrakini kilitler taki ilk giren çıkana kadar sonra diğeri işlem yapabilir.
Bu da aşağı ekrandaki ayarlarla süre kısıtlanabilir.

Umarım doğru anlamış ve anlatmışımdır.

Kolay gelsin..