PC açılmıyor.

Excel Vers. ve Dili
2007
PC'e dün USB taktım 1-2 saat çalıştıktan sonra şimdi açmak istediğimde PC açılıyor ama siyah ekran geliyor. Fareyi tanıyor Blootoohu tanıyor ama daha iletiye gitmiyor.

Çaresi nedir.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
PC'e dün USB taktım 1-2 saat çalıştıktan sonra şimdi açmak istediğimde PC açılıyor ama siyah ekran geliyor. Fareyi tanıyor Blootoohu tanıyor ama daha iletiye gitmiyor.

Çaresi nedir.
Merhaba,

Öncelikle Bios ayarlarını kontrol edin, usb ile ilgili ayarlarda muhtemelen bir sıkıntı oluşmuştur. İyisimi ayarları Defaulta çekin, sonuca göre hareket edelim.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Bios ayarlarına nasıl gireceğim.
Ekran siyah geliyor.
Merhaba,

İlk açılmaya başladığı anda
DEL
F12
F2

BIOS'un özelliklerine göre bu tuşlardan birisi ile girebilirsiniz.

İlk açtığınızda DEL tuşunu deneyiniz muhtemelen o tuş ile girersiniz.

Ama size tavsiyem BIOS'tan önce GÜVEN KİP'te açınız ve bir göz atın (Açılırsa)

Güvenli KİP için; açılmaya başladığında F8 tuşuna devamlı basınız seçenekler ekrana gelecektir.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Merhaba,

İlk açılmaya başladığı anda
DEL
F12
F2

BIOS'un özelliklerine göre bu tuşlardan birisi ile girebilirsiniz.

İlk açtığınızda DEL tuşunu deneyiniz muhtemelen o tuş ile girersiniz.

Ama size tavsiyem BIOS'tan önce GÜVEN KİP'te açınız ve bir göz atın (Açılırsa)

Güvenli KİP için; açılmaya başladığında F8 tuşuna devamlı basınız seçenekler ekrana gelecektir.
Kolay gelsin.

Güvenli Kipin işe yarıyacağını sanmıyorum, arkadaşın söylediğinden anladığım, usb'ler yüklenirken veya tam yükleme bitmeden makina kilitleniyor. bu durumda ya bios derim yada usb donanımda arıza var derim. tabi birde usb bord fazla yükleme yapıp kuzey çipinin elektirik akım değerlerini de değiştirmiş olabilir ki bu da gene bios a gidiyor.

Aslında tartışılacak güzel bir konu ne dersiniz? devamlı olarak usb cihazlardan veya sürücülerinden kaynaklı bu tarz problemlerin yaşandığını düşünürsek?:yazici: