Pc problemi hk.

Excel Vers. ve Dili
2007
Günaydın,

PC' açılıyor ama sürücüler, başlat menüsü vs vs ekranda görülmüyor. Herşey bomboş. Pc de önemli dosyalarım var. Format atmak istemiyorum.F8 yaparak Güvenli, Kip ve diğer modlarda da çalıştırdım ama olmadı. Başka şekilde kurtarma çaresi var mıdır.?

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Merhaba.

Hard diskinizi başka bir bilgisayara takın. Takdığınız bilgisayarda harici disk olarak görünecektir. Bu şekilde istediğiniz dosyaları alabilirsiniz.

. . .

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhaba

Format atmadan önce dosyaları kurtarmanın yolunu arayın.
Hiç bir şey fayda etmiyorsa HD'yi söküp başka makine üzerinden içeriğine ulaşmaya çalışın. (bunu bir bilene yaptırın)

Explorer açılıyorsa; adres çubuğuna C:\ veya D:\ yazarak bu sürücülere ulaşabilirsiniz.
Makineyi açtığınızda ctrl+alt+delete ile görev yöneticisine ulaşabiliyorsanız; dosya / yeni görev / explorer ile C ve D ye ulaşabilirsiniz.
Bu olmuyorsa, flash disk veya CD taktığınızda otomatik açılabilir. Eğer bu yöntem işe yararsa C ve D içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.
Otomatik açılan aygıtlar işe yarıyorsa flash disk üzerinden ComboFix çalıştırarak makineyi temizlemeye çalışın.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Günaydın,

öncelikle karşılaştığınız probleme üzüldüm, işletim sisteminizin kurulum cd/dvd si ile recovery (kurtarma) menüsünden işlem yapabilirsiniz.

Bir ihtimal f8 ekranında karşınıza bilinen en son çalışan konfigrasyon gibi bir seçenek çıkıyorsa bunu seçerek bilgisayarınızı açmayıda deneyebilirsiniz, burda açılış biraz uzun olacaktır çünkü bilgisayar bir kurtarma noktasına gitmeye çalışacaktır. sabırla beklemenizi tavsiye ederim.

Fakat bu güne kadar yaşadığım deneyimlerden şunu diyebilirim ki recovery edilen bir işletim sistemi hiç bir zaman iflağ olmuyor.

Bu yüzden size tavsiyem, verilerinizin bulunduğu hard diskinizi sökerek bir arkadaşınızın veya başka bir bilgisayarın içersinde yedeklemeniz ve hard diskinizi formatlayarak yeniden kurmanız. kurulum esnasında hard diskinizi ikiye bölerek (c ve d) kurulum yapar ve dosyalarınızı d kısmında yedeklerseniz daha sonra oluşabilecek bir çok işletim sistemi kaynaklı çökmelerde diğer dosyalarınız zarar görmeyecek ve gönül rahatlığı ile format atabileceksiniz.

Bu konuda deneyiminiz yok ise bir bilenle bu işi yapmanızı tavsiye ederim aksi takdirde geri dönüşü olmayan veri kayıpları yaşayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Son düzenleme: