Performans Olçeme Fonksiyonu(ACİLL)

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Merhabalar

Siparişlerimin belirli saat aralıklarında teslim etmem gerekiyor.Detaylar aşağıda.Yine yazdığım fonksiyon aşağıda.Çalışıyor ama bazı eksiklerim var. Yardımıza ihtiyacım var.

Teslimat saatleri Saat Formatında Excel 'e giriliyor,Fonkisyon saat formatını algılamı,
Saat aralıklarını Left ve Right fonkiyonu ile bölüyorum ve saat formatında 2 yeni hücre oluşturuyorum.Fonkiyonda onları seçiyorum.Fakat fonksiyonda teslimat saatini saat formatına nasıl getireceğimi bilmiyorum,

sabah saat 10 a kadar olan teslimatlarda başarılı gösterilmesi gerekmektedir.

Kısacası teslimat yapıldıktan sonra , teslim edilen saat aralığa uygun mu değilmi fonksiyon ile performans ölçmek istiyorum.Elimde böyle 10000 siapriş var,

Yardımalrınız için teşekkür ederim,

Saat Aralığı Teslimat Saati Perf
10:00 - 12:00 12:30 Başarısız
12:00 - 14:00 13:20 Başarılı
14:00 - 16:00 16:20 Başarısız
16:00 - 18:00 16:20 Başarılı
18:00 - 20:00 20:10 Başarısız
Bütün Gün 18:00 Başarılı

If ((Teslimat_Saati >= Baslangic_Saati) And (Teslimat_Saati <= Bitis_Saati)) Or (Baslangic_Saati = "Bütün Gün") Then Saat = "Basarılı" Else BSH_Saat = "Basarısız"

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
sn. İSMET KARAMAN
İstediğiniz böyle birşeymi?
Saat olarak girerken " : " tuşunu kullanın

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
İlginize teşekkür ederim,Fakat Ben fakat ben Fonksiyon olarak tanımlamak istiyorum

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
İSMET KARAMAN' Alıntı:
Fonksiyon olarak tanımlamak istiyorum
sn ismet karaman fonksiyon olarak derken neyi kastediyorsunuz acaba. yukarıdaki dosyada "EĞER" ve "VE" fonksiyonları ile yapılmış.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Sn. İSMET KARAMAN

"FONKSİYON" dan kastınız fonksiyonlarda ad ve etiket kullanmak ise ekli dosyayı inceler misiniz?

Hoşça kalın...

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Arkadaşlar İlginize çok teşekkür ederim.fonksiyon olarak çözdüm,

behic26 bey , AddIns dosyasına visual basci de bir kod yazıyorsunuz. Ve bunu Tüm uygulamalarınızda kullanıyorusnuz.

İstediğim buydu. Kod'u yazdım,

İlginize çok teşekkür ederim,

İsmet

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
İSMET KARAMAN' Alıntı:
...... teslim edilen saat aralığa uygun mu değilmi fonksiyon ile performans ölçmek istiyorum
İSMET KARAMAN' Alıntı:
İlginize teşekkür ederim,Fakat Ben fakat ben Fonksiyon olarak tanımlamak istiyorum
İSMET KARAMAN' Alıntı:
Arkadaşlar İlginize çok teşekkür ederim.fonksiyon olarak çözdüm,
AddIns dosyasına visual basci de bir kod yazıyorsunuz. Ve bunu Tüm uygulamalarınızda kullanıyorusnuz.
İstediğim buydu. Kod'u yazdım
,
İsmet
Özür dilerim,ben hala çözemedim, yada gerçekten çok uykum geldi. :uyku:
Rica etsem çözümünüzü , bir örnek dosya ile bizlerle paylaşırmısınız?
Sağlıcakla kalın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Function Saatlik_Perf(Baslama_Saati As String, Bitis_Saati As String, Teslimat_Saati As String)

If (Baslama_Saati <= Teslimat_Saati) And (Teslimat_Saati <= Bitis_Saati) Then Saatlik_Perf = "Zamanında" Else: Saatlik_Perf = "Geç"
If Teslimat_Saati < Baslama_Saati Then Saatlik_Perf = "Erken"
If Baslama_Saati = "Bütün Gün" Then Saatlik_Perf = "Zamanında"

End Function

Bu Kodu visual basic de Bir modül yaratıp altına ekler isen , Sanki excel'in bir özelliği gibi çalışır.

Bu arada her bir saat aralığını sağ dan ve soldan karakter alarak iki yeni sutun oluşturdum.Bunlarda başlama ve bitiş saati olarak kabul ettim,

[/code]

paylaştığınız için teşekkürler.kızmazsanız eklenti haline getirdim.