Pivot Table veri'sinde border' refresh ile neden silinir?

X

xlsx

Misafir
Selam Arkadaslar
Siteye sanırım baglantıda bir sorun var.Ancak ben bir sekılde baglandım.Umarım sorunumu kısa zamanda görebilecek arkadasları bulurum,
Pivot Table ile olusturdugum verinin rengini ve cercevesini degıstırebılıyorum.Ve bu anaveride degısıklık olunca refresh yaptıgımızda ya da otomatık refresh ozellıgı aktıf iken verilerdeki daha önce olusturdugum Border'lar kayboluyor.
Kaybolmamasını nasıl sağlayabiliriz. :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba,

Bir pivot table da deneme yaptım, sizinkinin tam tersine bendede herşey aynı kaldı :D .Çok acil değilse foruma file eklemenin açılmasını bekleyelim.Acilse özel mesaj gönderebilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sorunuzun tam cevabı değil belki ama,

Birincisi ; pivot tableın üstünde iken Format>AutoFormat, otomatik biçimlendirmelerden bir tanesi istediğiniz biçimi sağlayabilir.. bu durumda
probleminiz kalmaz..
İkinciside pivot table'a sağ tıkladığınızda, Table Options menüsünde Autoformat table ve preserve formatting gibi seçenekler ile bir deneyebilirsiniz.

X

xlsx

Misafir
Selam
Pivot table üzerinde ben de olabilecek her tür yolu denedim ancak Refresh yaptıgımda olusturdugum Border alanı siliniyor arkadaslar.
Atach işlemi basladıgında bir dosya gönderebilirim.
Olası tüm işlemleri de denedim olmuyor. :kafa:

X

xlsx

Misafir
kesinlikle olmuyor.nerede hata olluyor anlamıyorum.refresh yapınca bütün border alanları siliniyor.sadece arkaplan renkler sabit kalıyor..

X

xlsx

Misafir
sizlerden ricam bir pivot table ile örnek olusturup bununla Border cizgiler yaratıp daha sonra Refreh butonuna basınca sabit border kalıyor mu kontrol edebilir misiniz arkadaslar.

X

xlsx

Misafir
ben sürekli excel'de olmayan şeyleri istiyorum sanırım.
yapabilen varsa bekliyorum arkadaslar yardımınızı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba,

Benim size verdiğim cevabı farketmediniz sanırım. :D ..Bende borderlar refresh yapınca olduğu gibi kaldı.Israr edince dün akşam yine denedim bir türlü borderları bozamadım :hiho:

X

xlsx

Misafir
cevabı farkettim ancak benim kullandıgım excel dosyalarında bu olmuyor.
office 2003.border'ları hem pivot table fields setting hem de format'tan yapıyorum.yine de siliniyor......

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Falconia birde şu şekilde denermisin,

Tablo seçeneklerinden tabloyu otomatik biçimlendirme seçeneğini kaldır,
biçimlendirmeyi koru seçili kalsın..
daha sonra tablonun sağ menüsünden seç>tüm tablo
sonra yine aynı şekilde seç>seçimi etkinleştir
daha sonrada borderları koy.
ama bu seferde hücrelere tek tek border koymak gerekiyor.
birde seçimi etkinleştir seçeneği ne zaman seçili ne zaman değil belli olmuyor.

bu şekilde uğraşmak zor gelirse makrolaştırılabilir sanırım.. veya add-in gördüğümü hatırlıyorum auto-formatlara kendi formatlarımızı ekleyebilmek için..

X

xlsx

Misafir
Selam Ersin
Dedigin özellikler daha önce de benzer sekılde denemistim.Tekrar senin mesajınla denedim ancak olmadıgını gordum.Olası tüm farklı kullanımları da denemeye ısrarla devam ediyorum ancak olmuyor.Add-in uygun olmuyor cunku aşırı çok Pc var ve bu özelligi ben direkt olarak kullanmaya yetkili degilim..
Sen denedigin zaman oluyor mu bilmiyorum ancak ben de olmadı..Bulundugumuz yerin dısında da denemeye calısacagım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Çok kullanışlı bir şekilde olmasada bende çalışıyor bu sistem.. Başka bir şey öğrenirsem aktarırım....

X

xlsx

Misafir
Slm arkadaslar
bi kac ayar değiştirip border'ları da tek tek seçerek yaptığımda ayarların bozulmadığını farkettim.Sanırım buradan çıkarak sorunu çözebileceğim.Yardımı ve fikir paylaşımı olan arkadaslara teşekkürler.
- :hey:

X

xlsx

Misafir
aynı anda borderları degistiremesem de en azından tek tek bu islemleri basardım sayılır.Diger konunun da ben de olmayıp baska arkadaslarda olmasının da nedenini anlamıs degılım..
:)