Pivot tabloda değer kısmına metin yazdırma...

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Merhabalar,

konuyla ilgili olarak ekte paylaştığım dosyada da gözüktüğü üzere en soldaki gibi bir tablo/verilerim için pivot tablo yaptığım zaman ortadaki gibi olmakta lakin ben en sağdaki manuel olarak hazırladığım şekilde olmasını istiyorum. herhangi bir yöntem, formül vs. var mıdır bilen yardımcı olacak.

teşekkürler...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Linkleri inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Merhaba,

Linkleri inceleyiniz.

merhaba,

öncelikle link için teşekkürler lakin linkteki dosyaların hiçbirini indiremiyorum incelemek için ve aşağıdaki yolu da tam anlayamadım açıkçası. Türkçe Excel kullanıyorum. linkte formüllerden de bahsedilmiş lakin dediğim gibi indirip inceleyemedim. teşekkürler...

Tablo - Table
2. Özet Tablo - Pivot Table - Add This Data to the Data Model
3. Add Measure
3. DAX formülü: =CONCATENATEX(VALUES(Table2[Denetim anahtarı]),Table2[Denetim anahtarı],", ")

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Merhaba,

Linkleri inceleyiniz.

ayrıca en alttaki iki linki daha önceden incelemiştim biri yukarıdaki mesajımdaki yöntem diğeri de sanırım biçimlendirmeden eklenen bir yöntem. dediğim gibi ilkini anlamadım ama 2. si benim örneğe uymaz çünkü yüzlerce indis eklemem gerekecek o zaman özel biçimlendirme kısmına.

teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Tekrar merhaba hocam, bu olayı baya kullanıyorum da şöyle birşey yapmak istiyorum. şimdi anlatılana istinaden DAX formülünün 3.kısmında 2.kısmındaki verilerin nasıl sıralanacağını belirtiyoruz ki videodaki örnekte virgül ", " ile belirtiliyor. ben bu verilerin alt alta sıralamasını istiyorum. damga koymayı denedim bu formüle hata aldım. nasıl yapabilirim?

teşekkürler...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Sanırım ekteki gibi istiyorsunuz.

Formülü yazdıktan sonra sondaki çift tırnak içindeyken sırasıyla Shift+Enter ve ardından Ctrl+J tuşlarına basınız. Ardından TAMAM diyerek işlemi tamamlayınız. Sonrasında özet tablo üzerinde ilgili alanı seçerek METNİ KAYDIR biçimlendirmesi yapınız.

Harici Link (Silinebilir) ; https://dosya.co/v1z9n8fccyn2/Pivot_Metin_Birleştirme.xlsx.html

Ekli dosyalar