post işlemleri

post makinesinden taksitli yaptığım satış işlemlerini chip para ve komisyon tutarları kesildikten sonra bankanın verdiği tarih aralıklarına göre hesabıma geçme tarihlerini ve miktarlarını görmek istiyorum bu konuda nasıl bir çalışma yapabilirim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Post makinasından geçen işlemleri excelde bir veri tabanı şeklinde takip ediyormusunuz? Eğer böyle bir veri tabanınız varsa görmek istediğiniz verileri bu listeden çekmek elbette mümkündür. Fakat sorunuzun bu şekliyle anlaşılması zor görünüyor. Eğer bir örnek dosya eklerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

post işlemi eki

takip ettiğim bir veri tabanı yok excelde bilgim kadar bir açıklama yaptım inşaallah yardımcı olursunuz

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte bir örnek hazırladım inceleyiniz. Dosyada ne gibi bir ilave istediğinizi tam olarak tekrar bildirirseniz üzerinde çalışmaya devam ederiz.

LEVENT ÇOK SAÐOL BEN PARALARIN TAM OLARAK GEÇECEÃİ TARİHİ GÃ?RMEK İSTİYORUM
BANKANIN UYGULAMASI:
Ã?RN 21GÜN SONRA GEÇECEK BU TARİH CUMARTESİ VE PAZAR İSE O PARAYI PAZARTESİ SANA Ã?DÜYO BEN BU GEÇEN PARAYI TAM OLARAK AYIN KAÇINDA HESABIMDA GÃ?RECEÐİM ONLARI Ã?ÐRENMEK İSTİYORUM
YAPTIÐIN ÇALIÞMADA AYIN SONUNA KADAR GİRECEK RAKAMLARI GÃ?RÜYORUM YANİ BEN 10/05/2005 TE HESABIMDA BEKADAR POSTTAN PARA GİRMİÞ VE KİMLERE AİT BU Ã?DEMELER BUKONUYUDA AYDINLATIRSAN MEMNUN OLURUM ÞİMDİDEN SAÐOL
not: yanlışla cevap yerine yeni konu başlığı olarak gödermişim kusura bakma kardeş acemilik

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Süleyman bey

Ben bu para işlerinden hiç anlamadığım için biraz daha açıklamaya ihtiyacım var,tam olarak ne istediğinizi son haliyle anlatan yeni bir örnek eklermisiniz,yukarıda gönderdiğiniz örnek yeterli gelmedi.

Not:Birde ricam yazarken küçük harf kullanırmısınız,büyük harf okumakta güçlük çıkarıyor ve gözleri yoruyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tam olarak isteğinizi karşıladığını düşündüğüm örneği ekte sunuyorum. İnceleyiniz.

post işlemleri2

levent kardeş mükemmel bir çalışma olmuş eline sağlık. Bir ricam daha olacak rapor bölümündeki çalışmada biraz daha ayrıntıya inebilir miyiz?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Beğendiğinize sevindim. İsteğiniz ilaveyi yapmak mümkün,üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak dosyayı tekrar gönderirim.

gardeş siteniz benim 2. msn'rım oldu sabahtan akşama kadar online kalmaya çalışıyom böle bir çalışmayı insanlığa sunduğunuz için tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Diğer özellikleri değiştirmeden İsteğiniz özelliği ilave ettim. Ekte inceleyiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Muhtemele tarih formatını yanlış girdiniz. örneğin 1-4-2005 şeklinde yazın hata vermeyecektir. Hatta tarih bulunduğumuz yıl içindeyse sadece 1-4 yazmanız yeterlidir.

walla mükemmele yakın iş çıkarmışsınız ama formüller öyle bir boyut almış ki sadece kopya çekerek kullanmaktan ve saf saf bakmaktan başka bir yol kalmıyor bize :eek:k::