Powerpointte resim büyütme

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
Merhaba arkadaşlar

benim sorunum büyük :agla: yaptığım sunumda tek sayfada küçük resimler var. yapmak istediğimse sunum esnasında bu sayfa üzerindeki resimlerin üzerine fareyle tıklayınca resmin büyümesini istiyorum. Nasıl yapabilirim, lütfen bir çare???? :kafa: :kafa: :kafa:

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
basit bir öneri: bu küçük resimlere, resimlerin büyük halinin kullanıldığı linkler verirsen istediğin olur... Eğer istediğin farklı bir uygulama değilse bu en pratik çözümdür... Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003-İngilizce
Aynı slayt içine resmin hem büyük hem küçük halini koyduktan sonra büyük olanı "Custom animation" seçeneği kullanılarak "Tıklayınca gel (on Click)" yapılırsa da kolaylıkla olabilir. Kolay gelsin.

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
öneriler için teşekkür ederim. ama benim istediğim büyüteç gibi birşey. hani internet sayfalarında resmin üzerine tıklarsınızda resim belli bir oranda büyük açılır ya işte bunu yapmak istiyorum. bunun bir yolunu bilen varsa lütfen acilen yardım etsin, az bir zamanım kaldı. :yardim: :agla:

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
evet yaklaşık böyle birşey, yalnız sadece resmin üstüne tıklandığında animasyon başlıyor, sayfada bir yere tıklandığında sunum bitiyor. Ben gerektiğinde resimleri büyütmek istiyorum. Eğer gerekmezse diğer animasyonlara devam etmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
Sunu 1

Bu dosyayı inceleyiyin. İstediğiniz böyle bir şey mi?

Sayın szaim;
Güzel bi çalışma ellerinize sağlık.
Bu uygulamayı nasıl yapabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
Sunuda köprü

balca' Alıntı:
Sayın szaim;
Güzel bi çalışma ellerinize sağlık.
Bu uygulamayı nasıl yapabiliriz?
Öncelikle boş sunuyu açın. Eklemek istediğiniz resim, yazı veya şekilleri Ekle menüsünden ekleyiniz.
Eklediğiniz nesnenin üzerine tıklayıp seçin. Boyutlarını istediğiniz şekilde ayarlayınız. Gene ekle menüsünden "Yeni slayt" seçin. Bir önceki slayta ki nesneyi kopyalayıp yeni slayta yapıştırın (Farklı nesne yazı grafıkte olabilir. Konunun anlaşılır olması için bu şekilde izah ettim). Boyutlarını istediğiniz şekilde ayarlayın. Nesnenizin üzerine sağ tıklayıp açılan menüden
"Eylem ayarları>Fare tklatması>Köprü" seçin. Açılır pencereden "slayt"ı seçin. Yeni açılanan pencereden slaytınızı seçin. Tamamı tıklayın. Aynı şekilde eylem ayarlarına da Tamam deyin.
Aynı işlemi diğer slayt için de yapın. Hazırladığınız sunuyu farklı kaydetten Kayıt türünü PowerPoint olarak seçin ve kaydedin.
Aslında biraz kurcalayınca çok kolay olduğunu anlarsınız. Ben de bu şekilde çözmüştüm.
İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim. Siz PowerPoint sunumunun nasıl hazırlanacağını yazmışsınız. Benim asıl sormak istediğim resmin üzerine tıkladığınızda nasıl büyütüldüğü idi. Ama ekstra bişeye ihtiyaç yok herhalde.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
PowerPointe aynı resmi seçip köşelerden fareyle sürükleyip istediğiniz boyutlara getirebilirsiniz. Ya da farenin sağ tuşu ile Otomatik şekil biçimlendir>Boyutu seçerek ölçülerinize göre yapabilirsiniz.

Aradığınız bu

Sanırım bu makro ihtiyacınızı karşılaşyacak.

Kendi resimlerinizi ekleyip yine makrolar arasında bulunan NameShape fonksiyonu ile resimlere "R1" "R2" gibi isimler verip kendi sunumunuza uyarlayabilirsiniz.

Başta ünlü Excel uzmanı Selami Bey olmak üzere herkese selamlar..

:D :D

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
02-07-2025
sayın aydın

tam aradığım gibi allah razı olsun, emeklerinize sağlık, yardımcı olan herkese selamlar... :bravo: :bravo: :eek:k::

Herkese iyi akşamlar ,

Sn.Aydın bey sitede sizin gibi uzmanları görmek ne güzel.Excel uzmanlığına gelince sizlerin yanında bizimki devede kulak kalır.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Arkadaşlar exelde bir çalışmam kitabının sayfalarında tablolar hazırladım ve geçiş için köpüleme yappıp bu kıtaba bir ad verdim ve exel2003 şablon olarak kaydetim.Sorum şu bu şablonu değişik işlerimde kullanmak üzere açıp faklı ad adı altında kaydettiğimde köpü çalışmıyor çok acil bilgilerinizi rica ederi.

Excel Vers. ve Dili
2007 macro
Sanırım bu makro ihtiyacınızı karşılaşyacak.

Kendi resimlerinizi ekleyip yine makrolar arasında bulunan NameShape fonksiyonu ile resimlere "R1" "R2" gibi isimler verip kendi sunumunuza uyarlayabilirsiniz.

Başta ünlü Excel uzmanı Selami Bey olmak üzere herkese selamlar..
MAcroyu tekrar paylaşırmısınız?

Excel Vers. ve Dili
visualbasic
resim büyütme

makroyu bulamadım..
tekrar yayınlarsanız memnun olurum:)

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Selam

Bu makroyu nasıl bulabilirim..Ya da alakalı konuları bu site özelinde nasıl tespit edebilirim..Açıkçası sunumlarda çok kullanmak istediğimiz bir özellik ve nette bulamadım henüz..

Teşekkür..