program yalnız bir bilgisayarda çalışsın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
mhb.yaptığım programın yanlız istediğim bir bilgisayarda çalışmasını istiyorum.yani başka bir bilgisayara kopyalandığında çalışmasın. aklıma gelen programın bilgisayarın hard diski seri numarasını kontrol etmesi. bu olabilirmi acaba. yada başka bir yöntem

Function asd()
Dim fs, d, s
Set fs = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set d = fs.GetDrive(fs.GetDriveName(fs.GetAbsolutePathName(drvpath)))
s = d.SerialNumber
Forms![Ana Menü]!Metin22 = s
End Function

bu komutlarla ana menü formunda metin22 ye hdd nin seri nosunu yazdırabilirsin. ordanda bu noyu sorgulattabilirsin.

:hiho:
yalnız aklınızda bulunsun bilgisayara her format atışında sizi bulması gerekir.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Sayın: reflection, kodunuz üzerinde epey bir çalıştım, ancak "Bu nesneye değer atayamazsınız" mesajı veriyor :(
Umarım bu konuda birkaç kelime söylersin bana. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Sayın jale, Hanım, bu konuda küçük bir örnek yerleştirebilir misiniz buraya. En basit soru gibi görünüyor, verdiğiniz linki de inceledim ancak ingilizcem yetersiz olduğu için ingilizce bilenlerden yardım da istememe rağmen yapamadım. Ayrıca bu konunun kapatılması da gerekiyor diye düşünüyorum, tabii siz de aynı fikirdeyseniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba,

HDD nosunu bulmakla ilgili örnekler ekte.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
jale, Hanım size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Ben işimi fazlası ile gördüm bu arada forum arkadaşlarımızın da bu konudan istifade etmesi için soruyorum her iki modül de farklı HDD numaraları çıkıyor, acaba birisi etiket, diğeri de HDD mekanik fabrika numarası mı?
Acces şimdi tutarlı çalışıyor, HDD numarasını okutup tasarım modunda bir etikete yazıyorum, sonra açılış formu açılırken bu numaraları karşılaştırıyor ve ilk defa bu konuda tutarlı bir şekilde karar veriyor: HDD numarası tutuyorsa açılıyor, tutmuyorsa programdan çıkılıyor.
Geriye dosyayı MDE formatına çevirmek kalıyor. Emeğimin karşılığını şimdi hırsızlar bedavadan toplayamayacak.
Tekrar teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Rica etsem aşağıdaki dosyayı açıp açamadığınız bildirirmisiniz lütfen.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Dosya "Welcome" mesajı verip açıldı. Acaba yanlış birşey mi var, yani açılmaması mı gerekiyordu, öğrenmek isterim. :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
hehehehe açılmaması gerekirdi....:)

Tuhaf bizim burada birine gönderdim açılmadı....

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Bir de benim dosyayı deneyin lütfen!

Günlerdir bununla uğraşıyorum, tam halletmiş olduğumu düşünürken.... Neredeyse ağlayacağım. Pekala aynı dosyayı ben göndereyim, açabilen olursa buraya yazsın, ya ağlayım, ya da güleyim artık.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ersen' Alıntı:
.....
her iki modül de farklı HDD numaraları çıkıyor, acaba birisi etiket, diğeri de HDD mekanik fabrika numarası mı?
"VolSerialNo" fonksiyonu, sürücü seri numarasını HEX olarak veriyor.

"sGetVolumeSerialNumber" fonksiyonu ise, HEX ve DEC olarak veriyor.

Yani, hepsi aynı şeyler.... :mrgreen:

Re: Bir de benim dosyayı deneyin lütfen!

Ersen' Alıntı:
Günlerdir bununla uğraşıyorum, tam halletmiş olduğumu düşünürken.... Neredeyse ağlayacağım. Pekala aynı dosyayı ben göndereyim, açabilen olursa buraya yazsın, ya ağlayım, ya da güleyim artık.
Ben de Açılmadı HDD Uyuşmuyor diyor ve Kapanıyor..

Ersen demiş ki:
Ben de Açılmadı HDD Uyuşmuyor diyor

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
bilgisayarın seri nosunu veren program örnegi

bilgisayarın seri nosunu veren program örnegi
aşagıdaki linkte oradan indirebilirsiniz ben denedim gayet güzel yapanların eline saglık
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=9632
hatırlatıyım serinoyu texbox içerisnde 6 bölerseniz serinonun önündeki harfleri kaldırıyor buda sizin işinizi görmesi için misal bilgisayar seri nosu =SN24588956 / 6 yapacaksınız o zaman rakamların önündeki harfleri siler yok sayar tam sayı verir yalnız bu indirdiğiniz programdaki modülü kendi programınıza eklemeniz lazım kolay gelsin