PROGRAMA KISITLAMA GETİRMEK VE KALDIRMAK

PROGRAMA KISITLAMA GETÝRMEK VE KALDIRMAK

Excel VBA da program oluşturuyorum program bittikten sonra kısıtlı olarak bilgi girişi yapılmasını istiyorum. Yani DEMO şeklinde kullanılmasını ve daha sonra kaldırılmasını istiyorum bunun için nasıl bir kod oluşturabilirim? Yardımlarınız için teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þifreleme mantığını kullanın,örneğin şifre girilmediği müddetçe bazı nesnelerin enabled özelliğini false yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Aşşağıdaki kodları kendinize uyarlayın.

Sub auto_open()
Sheets("veri").Select
ACCOUNT = InputBox("İÞLEMİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÞİFRE GİRİNİZ")
Range("Q1") = ACCOUNT
If Range("Q1") = "123" Then
MsgBox ("Olumlu")
Else
If MsgBox("ÞİFRE İÇİN BAÞVURUNUZ Nurziya TEL:0535", vbOKOnly, "Nurziya ") Then
MsgBox ("Olumsuz")
End
End If
End If
UserForm1.Show

End Sub

ÞU ÞEKİLDE BİÞEY YAPMAK İSTESEM YANİ İLK 3 GİRİÞ YAPSIN KULLANICI (programı denemek için) SONRA PROGRAM BUNA KISITLAMA GETİRSİN DİYELİM BUNU NASIL YAPMAM GEREK? NURZİYA BEYİN VERDİÃİ KOD PROGRAMI KULLANICI HİÇ DENEMEDEN ÞİFRELEMEK OLUYOR!!! NURZİYA BEYE LEVENTY BEYE TEÞEKKÜR EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN.

Sub Auto_Open()
Application.EnableCancelKey = 0
Application.DisplayAlerts = False
[ıq1000] = [ıq1000] + 1
If [ıq1000] > 3 Then Application.Quit
End Sub

Ben Exceldeki ıq1000 hücresini kullandım. Ancak kullanıcı bunu farkederse ve rakamı değiştirirse bu da bir işe yaramaz, sizde sayfaya koruma koyup o hücreye dokunulmamasını sağlayabilirsiniz, yada SelectıonChange olayı ile o hücreye gidildiğinde bir sonraki hücreye atlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kullanıcı o hücreyi seçemeyince değiştiremez. Ancak bu çözümlerin hiçbiri tam anlamıyla programınızı koruyamaz.