Programımızdaki dosya düzen menülerini ve tasarım görünümüne geçmeyi iptal etmek

Excel Vers. ve Dili
2003
Mrb arkadaşlar hepinize iyi günler benim bir cümlede bir kaç sorum olacaktı;
başlıktada gözüktüğü gibi projedeki dosya düzen menüsünü tamamen kapatma eğer bunu kapatamazsam görünüm biçimlendirme menüsü geçiş iconunu pasifize etme ve programdaki microsoft access yazısını kaldırmayı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
yapılabilecekler

sanırım ilk önce kendi formlarınızın açılıp veri girile bilmesi için kendi menü makronuzu tanımlamalısınız (menü ekle makrosu yardımıyla.)

daha sonra araçlardan başlangıç menüsüne girip orada veri tabanı penceresini göster i kaldırmalı ve menü çubuğu olarak kendi tasarladığınız menüyü göstermelisiniz.

ilerki aşamada her formunuzu tasarım görünümünde açıp özelliklerdeki menü bölümüne de tasarladığınız menüyü göstermelisiniz. bunları yaptığınızda siz de veri tabanını açtığınızda standart düğmeleri göremezseniz. bunu engellemek için açılırken shift e basılı tutmanız yeterli olacaktır.

veri girişi ile ilgili standart komutları da (kes, kopyala, yapıştır, yazdır vb.) sağ tuşa yüklerseniz son kullanıcı için kolaylık olabilir.

en son olarak veri tabanını mde dosyasına çevirdiğinizde programınızı dış etkilere karşı korumuş olursunuz

(not; bu konuyu 3-4 hafta kadar önce yanıtlamıştım resimlerle öneklendirerek ordan da yararlanabilirsiniz)

kolay gelsin