PROJELERİ EXE HALİNE GETİRBİLİRMİYİM

PROJELERÝ EXE HALÝNE GETÝRBÝLÝRMÝYÝM

Yaptığım access projelerini access açmadan çalıştırabieğim şekilde exe dosya yapabilirmiyim . Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

ALINTIDIR

KURULUM PAKETİ HAZIRLAMA

ODE Tool’un bir önceki sürümü kurulumdan sonra kendisini Programlar menüsüne yerleştiriyordu. ODE Tools 2000 kurulduğunda ise kendisini bulabilmek için biraz çaba sarfetmek gerekiyor.

ALT+F11 ile Visual Basic Editor’ü açıp Add-Ins > Add-In Manager menüsü ile VBA package And Deployment Wizard’ı yüklemek gerekiyor. Bu haliyle Add-Ins menüsü altında Package And Deployment Wizard menüsü belirecektir. Bunu çalıştırmadan önce Access dosyasının Exclusive (tek kullanıcı oturumu) modda açılması gerekli.

Dosyayı kapatın ve dosya açma penceresinde dosyayı seçip sağ alttaki düğmeyi Open (Aç) durumundan Exclusive Open haline getirin. Exclusive olarak açtıktan sonra Visual Basic Editor’e geçip ilgili menüyü çalıştırın. Açılan formdan Package’yi tıklatın.

Devam eden sayfalarda önerilen komutları seçin. Gerekli görmüyorsanız ilerleyen sayfalardaki seçeneklerin biri ile Access Runtime’i kurulum paketinize dahil etmeyebilirsiniz.

Zira ilk seferde onlarca megebayt büyüklüğünde bir paketle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ã?ncelikle Microsoft.com sitesinde önerilen bazı güncellemeleri yapmanız gerekebilir.

MOD2000: Access 2000 Run-Time Minimum Now Available for Download
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q243/9/57.ASP

Kurulum hazırlama anında hatalarla karşılaşırsanız dosyanızda gereksiz yüklenmiş olan bazı başvuruları kaldırmayı deneyin. Visual Basic Editor > Tools > References.

Aynı şekilde hazırlama işlemi çok uzun sürüyorsa paketinize yüzlerce dosyanın ekleniyor olması muhtemeldir. Hazırlık aşamasında “Include Access Runtime” seçeneğini işaretlerseniz “C:\Program Files\Microsoft Office\ODETools\V9\Runtime” klasörünün tamamı paketinize dahil edilir. Ben bu klasörün yedeğini aldıktan sonra içindeki gereksiz olduğunu düşündüğüm bazı dosya ve klasörleri sildim.

Herşey olması gerektiği gibi ise ODE Tools ile, nasıl yapıldığını anlatmama gerek kalmayacak kadar kolay bir şekilde dağıtım paketinizi (setup) hazırlayabilirsiniz.

http://bilgiteknoloji.net/access/access12_db1mdb.asp