projemi nasıl paketleyeceğim

Access projemi nasıl paketleyebilirim.Microsoft Office Developer de ki wizard deniliyor fakat öyle bir cd bulamıyorum :?

Merhaba,
Access projesini kurulum paketi haline getiren açıklamayı (ALINTI) ekliyorum.Ben bir ara yapayım dedim ancak "ODE TOOLS" isimli programı bulamadığım için bir süre ara verdim ve daha teşebbüs etmedim.Umarım işinize yarar.

çok güzel fakat Package And Deployment Wizard ı nereden bulacağım.Yani tam kurulumda dahi eklentilerde yok. Microsoft Office Developer CD sin de diyorlar.Öyle bir CD de bulamıyorum

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
MRB.

OFFICE DEVELOPER

hakkında biraz detaylı bilgi verebilecek birileri vardır buralarda.

bu konuda bir açıklama yazan, arkadaşa minnettar oluruz,

hatta bide ekran görüntüleri ile bi şeyler yazarsa, harika bi şey yapar.

çünkü anladığım kadarıyla bu forumda ACCESS DEVELOPER kullanmayı bilen arkadaş sayısı çok az

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Arkadaşlar,

Paketlemeyle ilgi basit bir araç var herkesin bilgisayarında ama kullanmasını bilmiyor. Win Rar ı olanlar sfx sıkıştırma modunu seçerlerse kendi kendine açılan içinde epey özellik içeren bir araca sahip olabilirler. Paketlemek istediğiniz dosyaları seçip sağ tıklayın Arşive ekle deyip açılan pencereden sağ taraftaki seçmeli kutudan sfx arşivi oluşturu seçiyoruz, sonra gelişmiş sekmesini seçip sfx seçenekleri düğümesine basıyoruz açılan pencereden de istediğimiz eklemeleri ve ayarlamaları yapıyoruz. Bu pencerede iken yukarıdaki ? yardım düğümesine basıp açılan pencerenin üstüne kliklerseniz yardım menüsüne ulaşabilirsiniz.

Hepinize kolay gelsin.

realperest

Altın Üye
09-05-2025
mrb,

ama access in bazı ayarlamaları konusunda bu yetersiz kalacaktır sayın modalı,

developer in methini çok duydum, runtime i otomatik kuruyormu, o seçtiğiniz access projesindeki ayarları falan otomatik alıp çalışacak bilgisayar da da aynen o ayarlarla açtırıyormuş, gibi gibi

o sebeple developer kullanmayı bilen bi arkadaş, bi şeyler yazarsa, hepimizi aydınlatmış olur.

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
realperest kardeş onu konuşmuştuk ya; dedimya access developer prg yükleyecen; package wizard seçeneğiyle projeni paketliyor ve runtime özelliği seçildiyse office olmayan makinalarda bile çalışır.. eğer access (hangi sürümüyse) developer yüklediysen ayrıntılarını resimli yapar gönderirim sana.. önemli olan bilgisayarına yüklemen.. büyük kolaylıktır yani.. güzel bişi..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
e mule den rahatlıkla bulabilirsin; aramayı şöyle yaptır access developer

realperest

Altın Üye
09-05-2025
abi konuştuk, ama.

şööyle güzelce bir anlatsa, senin gibi bir üstad, bizim ingilizcemizde pek yok yannış mannış yaparız . hazır senin gibi kullanan birisini bulmuşken,

belki gaza gelirsin, şöyle resimli anlatımlı bi şey yaparsın :)))

bu arada mesela deneme yaparken fark ettim ki, sadece bir dosya alabiliyoruz paketin içine yani bir mde ama benim mde aynı klasör içindeki data mbd ve bazı diğer dosya yada klasörler ile birlikte yüklenmesi lazım.

bunu çözemedim mesela.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
setup 2go var

ben bunu kullanıyorum tavsiye ederim hemde türkçe ama masa üstüne kısayol attıramadım yapan arkadaş olursa onuda burda birzahmet açıklayıversin kolay gelsin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
realperest arkadaşım bilgisayarına yükledinmi developeri önce onu söyle...

Excel Vers. ve Dili
excell 2003,access 2003,visual basic 6.0
ben bunu kullanıyorum tavsiye ederim hemde türkçe ama masa üstüne kısayol attıramadım yapan arkadaş olursa onuda burda birzahmet açıklayıversin kolay gelsin
Slm

Paketliycem programı seçiyorum.Hazırlaya basıyorum.C:/xxx dosyası program C'den taramaya başlıyor. C yi paketleyip bir kenara koymasın. Biraz anlatırmısın programı nasıl kullanacağım.Yardım kısmı yanıt vermedi.

Saygılar,
MG