Rakam her değiştiğinde yandaki hücrelere farklı değer

Arkadaşlar benim bi problemim var ben bi sağlık kuruluşunda çalışıyprum ve benim dr ücretleri için bi tablo hazırlamam gerekiyor.bunu eğer functioni ile yapılacağını düşünüyorum.ama nasıl?

Mesela

B3 hücresi 105 iken C3'e 0 versin D3'e 0 versin E3'e 0 versin
gibi
ben ek olarak dosyayıda koyuyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

YA ARKADAÞLAR AÇIKLAYICIMI OLMADI YOKSA ZOR BİÞEYMİ
6 KİÃžİ İNDİRMİÞ HENÜZ YAPAN YOK??
BEKLİYORUM YARDIMLARINIZI...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Þimdi dosyanızı inceledim. Cevap alamamanızın sebebi sorunuzun yeteri kadar açık olmamasındandır. Aşağıdaki detayları belirtmenizde yarar olduğunu düşünüyorum.

1-B3=105 iken diğer hücreler 0 (sıfır) olacak, peki 105 ten farklı ise ne yapılacaktır.

2-B sütunundaki diğer hücrelerde 148,234,278 gibi rakamlar var bu rakamlar için karşı hücrelere ne yazacaktır.

sorunuza biraz daha detay eklemeniz gerekecek galiba, ama anldigim kadariyla istediginiz shoyle birsey:

asagidaki satiri C3, D3 ve E3'e yazin
=eğer(B3=105, 0)

umarim formulun imlasi konusunda bu size bir fikir verir:
=eğer(kosul, dogru_ise_bunu_yap, yanlis_ise_bunu_yap)

HAKLISINIZ DAHA AÇIKLAYICI OLMALIYIM
ÞİMDİ ORADA 1.ASİSTAN YANİ B3 HER DEÐİÞTİÐİNDE 2. 3. VE 43 ASİSTAN ÜCRETLERİNE RAKAM ATAMASINI İSTİYORUM
ORADAKİ TABLODA B SÜTUNUNA(1.ASİS) GİRİLEBİLECEK RAKAMLARI YAZDIM

105
142
142
231
231
278
278
368
1179
GİBİ. KARÞILARINA DİÐER SÜTUNLARA NE GELMESİNİ İSTEDİÐİMİ YAZDIM. UMARIM ANLATABİLMİÞİMDİR.

Ingilizce excel kullandigim ve turkce karsiligini birebir bilmedigim icin lutfen biri sn.OfficeMan icin hucre icindeki formulleri (tr versiyon icin) tercume etsin.

Ayrica yukarda verilen sayilar sabit sayilar olup bundan baska sayi kullanmicaginizi goz onune alarak duzenledim.

Kolay gelsin

iggydarsa' Alıntı:
Ingilizce excel kullandigim ve turkce karsiligini birebir bilmedigim icin lutfen biri sn.OfficeMan icin dosyayi cevirsin. Ayrica yukarda verilen sayilar sabit sayilar olup bundan baska sayi kullanmicaginizi goz onune alarak duzenledim.

Kolay gelsin
çok teşekkür ederim istediğim buydu...
çok sağolun