Rapor dizaynı

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 professional english
arkadaslar,

gercekten iskence gibi birsey access de rapor olusturmak... en azindan benim icin oyle.

tek yapmaya calistigim, ekteki dosyadaki gibi iki ayri tablodaki odeme ve tahsilat bilgilerini banka ve tarih gruplamasina gore alt alta yazdirmak rapor ciktisinda.

yani ekteki dosyadaki rapora baktiginizda, ornegin 19 temmuzda BANK A 'dan yapilan odemelerin altinda (BANK B' DEKI ODEMELERE GECMEDEN) BANK A'dan yapilan tahsilatlarin ve altinda da kalan bakiyesini yazdirmak. excel de bu accayip kolay. ama access de iskence. neden bu kadar zor, anlamadim. insan evladina boyle iskence yapilmaz.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
access rapor

anladığım kadarıyla istediğin gibi raporu yaptım ilişikte kolay gelsin.. bye

Excel Vers. ve Dili
burdaki sadece alttoplam bilgisini almis...

cok tesekkurler,

fakat gonderdiginiz rapor sadece gruplarin alt toplam bilgilerini almis durumda.
benim istedigim, ayrinti bolumunde odeme ayrintilarinin altinda tahsilat ayrintilarini da gostersin ve ilgili banka bakiyesinin o gunku net toplamini da altinda versin. yani soyle:

19 Temmuz 2007
BANK A tahsilatlar
BANK A odemeler
toplam tahsilatlar - odemeler.

BANK B tahsilatlar
BANK B odemeler
toplam tahsilatlar - odemeler

......

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın enthusiastic99;

Önce tahsilat ve ödemelerinizi aynı tabloda birleştirdim..

Sonrada, önce Bankaları sonra Tarihleri gruplandırarak iki ayrı rapor hazırlayıp, hangi bankaya ödeme yada tahsilat yaptıysanız onları listeledim..

Son olarakta bankaların toplam tahsilat ve ödemelerininin toplamlarını alıp bakiyeyi çıkardım..

Umarım ikisinden biri işinize yarar...

Excel Vers. ve Dili
buyuksun abi ama...

taruz,

buyuksun baba gercekten, ama benim problemim zaten odeme ve tahsilat tablolarinin ayri olmasindan kaynaklaniyor.

yapmam gereken proje geregi, odeme ve tahsilatlar iki ayri tabloda izlenmeli. dolayisiyla senin cozumun cok super olmasina ragmen onu kullanamiyorum..

umarim baska cozumler bulabiliriz. bu arada benim yapmaya calistigim, odeme ve tahsilatlarin alt alta cikmasi listede, yani ayri bir kolon olarak degil de odemeleri tahsilatlarin satirlar halinde takip etmesi... mumkunmudur acaba?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Yeni çözüm:

Tablolarınızı bozmadım; ilişkilendirmedim...

Aynı tarihlerdeki ödemelerin ve tahsilatların toplamlarını almak için iki sorgu yaptım ve bunları raporlara bağladım.. (Eğer siz "aynı tarihte yapılan ödeme ve tahsilatları toplam değilde tek tek listeleyeyim" diyorsanız raporları direkt tablolara bağlayın)

Genel adlı raporu açtığınızda tarihlere göre bankalara yaptığınız ödeme ve tahsilatları (farklı bir yolla) listeleyip alt kısma gelecek şekilde bakiyeyi verdim.. İnşallah olmuştur...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
buyuksun...

buyuksun baba, ugrasmissin saat 2;40 da gondermissin cevabi sanada yazik... gonderdigin dosyaya baktim, ama tablodaki odeme ve tahsilat bilgileri ile rapordaki bilgiler birbirini tutmuyor gibi geldi bana. ayrica senin soylemis oldugun gibi gunluk toplam rakamlar degil de butun islemleri tek tek gorebilecegim bir cozume ihtiyacim var. ben burda baglamaya calistim ama bu sefer de tarih sirasi bozuldu. :(

Excel Vers. ve Dili
taruz.

tablolari direk baglayinca da cok abzurd bir sonuc ortaya cikiyor.

bir odeme isleminin altina bir de tahsilat islemi koyuyor. tek tek.

yani

odeme
tahsilat
odeme
tahsilat gibi

ama benim yapmam gereken;

odeme
odeme
odeme
tahsilat
tahsilat
tahsilat

yani once odemeler sonra tahsilatlar gorunsun seklinde.

details kismina koyuldugunda boyle bir sonuc cikiyor ve cok irrite edici gozukuyor.

Excel Vers. ve Dili
umarim birileri cozer...

cok tesekkurler taruz arkadasimiza, fakat yukarida yazdigim gibi bazi onemli noktalar cozulemiyor.

acaba tablo dizanylarinda mi hata yapiyorum?

yardimci olabilecek arkadaslar olursa cok bahtiyar gecer.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben şöyle bir çalışma yaptım sizin için. Bunu istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Fakat ana isimli formdaki düğmeden çalıştırın. Çünkü böylece bir makro üzerinden formu açmış olacaksınız. Kullanılan yöntemle ilgili bilgi almak isterseniz açıklamasını yaparım. Kolay gelsin..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu arada eylem sorguları için üç kez onay istemesini de accessin seçeneklerinden Eylem sorgularından onay istenmesini iptal ederek kapatabilirsiniz. Böylece hiçbir uyar gelmeden raporunuz gelecektir. NOT: Bu eylem sorgularının başka türlü -kod yazarak- kapanması mümkün mü?. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşır mı?

Excel Vers. ve Dili
excel 97
*.mdb Dosyasi Nedİr

ArkadaŞlar *.mdb Uzantili Dosya Neye BaĞlantili Olarak Bİrlİkte AÇilir

ekteki dosyaları göremiyorum.

Excel Vers. ve Dili
mehmet saol

mehmet, cok saol baba. cok sekil bi tablo olmus.
anlasildi bu is tek tablo kullanmadan olmayacak
eywallah arkadaslar, herkes cok vakit harcadi, cok tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Yararlı olduysa ne mutlu. Tamamen benim hayal gücümle bağlantılı bir çalışmaydı...

Excel Vers. ve Dili
türkçe
ektekı dosyaındırılemıyor. bılgınıze