Rapor dökümündeki hata yardımı

access merak sardığım ve size ilk yazdığım 14.12.2007 tarihinden itibaren
kitaptan ve buradaki örneklerden faydalanarak ekteki dosyayı hazırladım.Yolun çok başındayım, öncelikle ekli dosyada rapor dökümünde çalıştığı şantiye kısmına örnek olarak Afganistan Yazması gerekirken 1 rakamı yazıyor, Afganistan veya çalıştığı şantiye adının yazmaması neden kaynaklanabilir.
2.cisi buradaki resim ekle/değiştir butonunu kendi dosyama eklemek istedim.
Bunu nasıl gerçekleştirebilirim.
Cevaplar için teşekkürler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Raporun kayıt kaynağını oluşturan sorguya "şantiye verilerini" içeren tablonuzu ekleyin ve şantiye ismini bu tablodan ekleyin. Tabii şimdi bu ne demek oluyor son derece yanlış ilşki düzenininiz var. Öncelikle bunları düzeltin daha sonra resim path olaylarına girin bence, yoksa size yardımcı olmak isteyenler de birçok sorunla karşılaşır, zamanı olan tablo ve ilşkileri düzeltir ama çoğu ellemez ve bırakır .. Öncelikle temeli iyice kavrayın..

Öncelikle son derece yanlış ilişki düzeninden kastınız nedir.
Temelde nasıl olması gerekiyor bu konuda fikir verirmisiniz.
Bahsettiğiniz düzeltmeyi deneyeceğim.Form içerisinde resim path ile örnek linki verebilirmisiniz.

Sorgularda bahsettiğiniz düzeltmeleri yaptım sorun çözüldü teşekkür ederim.
Ama bana temelde neleri yanlış yaptığımı söylerseniz sevinirim.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Tablo yapıları ve ilişki düzenlerini heryerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta bu forumda da var tablo mantığıyla ilgili yazılar. Aslında tablolarınız çok ta kötü değil ama örneğin personel giriş tablonuzda "cinsiyeti erkek" "evet/hayır" diye alan var. Bu doğru mu sizce "cinsiyeti erkek" diye yazmak yerine cinsiyeti "erkek-kadın" diye seçtirmek olmaz mıdı? İnanın pek incelemedim uygulamanızı sadece her zaman en başta yaptığım gibi tablolarınıza baktım ve hemen bunu gördüm. Tekrar söylüyorum en öce doğru bir algoritma ve tablo tasarımı gelir..

Resimle ilgili örnekler de forumda mevcuttur..

Umarım sözlerimi yanlış anlamamışsınızdır.

Kesinlikle Yanlış yaptığım ve kendimce doğru bildiklerimi düzeltmek adına size soruyorum.Bu şu an için deneme çalışması, eğer öğrendiklerimi oturtabilirsem
yeni dosyalar hazırlamayı düşünüyorum.