Rapor Önizleme sorunu?

Arkadaşlar ekli dosyada yapmış olduğum. Personel programında;

1-Faal ve Çıkış verildi onay kutuları var fakat bu kutulardan faal olanı işaretlediğimde Çıkış tarihi kutusunun gözükmemesi.Yalnız Çıkış işaretlendiğinde Çıkış tarihi görünmesini yapamadım.

2-Tüm liste Rapor almak istediğimde çıkış onay kutusu işaretli personelin ismini rapora dahil etmemesini nasıl yapabilirim.Ayrıca çıkış verilen personelin onay kutusu işaretlendiğinde kimlik-adres bilgileri kısmının metin kutuları nasıl pasif duruma döndürebilirim.Bir daha bilgi girişi yapılmasın ve gri renk alarak pasif olduğu gözükür.
Çalışmalarınızda başarılar diler....Şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2010
merhaba raporun yazdırıldığında olay yordamını kullan ve burada örneğin

Private Sub Ayrıntı_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
if me.çıkış=1 then
me.çıkıştarihi.visible=true
else
if me.faal=1 then
me.çıkıştarihi.visible=false
end if
end if
end sub

gibi işlemi denetleyebilirsin bu ve buna benzer şekilde diğer rapor üstündeki alanlara başvurarak onların değerlerine kriter atayarak bu işlemi ve benzer işlemleri yapabilirsin. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
true false komutları

uygulamanı düzelttim bu yukarıda benim yazdıklarımdan birşey anlasan bile yapmak istediğin işlem uzun olduğu için ben kendim uyguladım formun olay yordamına ve iki butonun da tıkladığında olay yordamlarını incele
aktif olmayan kişilerin raporda adlarının çıkmaması olayına da rapor önizlemedeki rapor başvuru kaynağındaki düzenlemeye bakarsan olayı daha iyi kavrarsın iyi çalışmalar umarım işini görür.

attila52 arkadaşım yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.Sağolasın, çalışmalarında başarılar..