Rapor oluşturma hatası!!?

tasarımla rapor oluşturmak için tıklıyorum ama hiçbir şey olmuyor. sihirbazla oluşturmak istiyorum ama "rapor oluşturulamıyor" diyor. ofisi sildim bir daha yükledim ama nafile yine aynı sorun devam ediyor.

yorganı yakıp format mı atmak lazım anlamadım ki?..neden olur bu arkadaşlar??

tşk

çözüm önerisi olan yok mu forumda...ahali final maçına kaçtı heralde :D

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın sulbas,
Şahsen benim başıma gelmedi. Ama yorganı yakmak kesin çözüm. Ofisi kaldırıp yeniden yüklemişsiniz olmamış zaten. O zaman sistem klasöründeki dosyalarla ilgili (dll veya ocx) bir problem olabilir. Ofisi kaldırdığınızda bazı dosyalar kaldırılamıyor, çünkü işletim sistemi kullanıyor olabilir. Yeniden kurduğunuzda da o dosyalara ellenemiyor. Dolayısıyla problem çözülmüyor. Ya farklı bir ofis sürümü kurup deneyin, ya da windowsunuzu yenileyin. Aklıma başka bir yol gelmiyor.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu arada aklıma bir şey geldi. Bazı uninstaller programları var ki, bunlar bir program kurulduğunda nereye dosya atılıyorsa daha sonra kaldırmak amacıyla log tutuyorlar. Bu loglar yoluyla office kurulumu sırasında hangi dosyaların system altına atıldığını belirleyip, güvenli kipte veya farklı yöntemlerle bu dosyalar silinerek ya da sağlamlarıyla değiştirilerek bir çözüme ulaşılır. "Ben olsam çözerdim" diyebiliyorum ama sizin ne kadar bu tür işlerle ilgilendiğinizi bilmiyorum.

ben de ilk defa karşılaşıyorum böyle bir illetle. evdeki pc olsa dediklerinden başlarım zaten önce ama işyerindeyim. vakit yetiremem hepsine. yine saolasın tavsiyeler için kardeş.

pc yi gönderdim, bilgisayarcıyla konuştuk. adam framework 3.0 ü kurmuştum pc ye, ondan yapabilir, ofis 2007 kuralım hallolur dedi. hiç hazetmiyorum ofis 2007 yi ya neyse hadi hayırlısı bakalım.

tşk

evet arkadaşlar sorun sabitlenmiştir. çözümü de tabii..

.Net framework 3.0 yüklediğinizde office 2007 kurmalısınız ancak o zaman tüm fonksiyonlarıyle kullanılabiliyor. framework 3.0 ile office 2003 olduğunda office programının bazı fonksiyonlarında anlamsız sorunlar çıkıyor. bilginize..

tşk

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Framework 3.0 bu türden sorunlar çıkabiliyor. Geçenlerde de bende buna benzer bir sorun olmuştu. Kurduğum Xp'de Framework 3.0 yüzünden bir sürü runtime hataları ortaya çıkmıştı. Her çalıştırdığım uygulama C++ runtime error uyarısı vermişti. Neden olduğunu epeyce aradıktan sonra Framework 3.0'ı kaldırınca sorunun düzeldiğini farketmiştim. O zamandan beri de Framework 3.0 kurmuyorum. Bence daha düzeltilmesi gerekiyor. Belki Sr çıkarırlar bu hata için.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın arkadaşlar,

Bende hem evdekş bilgisayarda hem de iş yerimdeki bilgisayarda geçtiğimiz Kasım ayından beri Framewoek 3.0 Service Pack 1 (245 MB) yüklü ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

Hata sakın başka bir yerde olmasın?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın Modalı,
Ben sp1 yüklememiştim. Framework 3.0 sp1 denemem lazım. Fakat ayrı ayrı paketler var mı bu şekilde? Emin değilim. Belki farklı sürümler denemiş olabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mehmetdemiral,

ÖSS için başvuru kayıtlarında yüklü olması gerekiyor, ÖSYM nin linkinden indirmiştim.

İyi çalışmalar

bendekinde 2003 sp3 ve fw ve turkce yaması yukluydu