Rapor sayfasının düzenlenmesi

Excel Vers. ve Dili
MS OFFİCE 365
Rapor sayfasının düzenlenmesi
MERHABA EKDE GÖNDERDİĞİM DOSYANIN RAPOR SAYFASINDA BİR KAÇ SORUNUM VAR.İŞİN EHLİ ARKADAŞLARIN DURUMA EL ATIP KONU HAKKINDA BANA BİLGİ VERMELERİNİ RİCA ETSEM.NASIL YAPILDIĞINI BİLEYİM Kİ BENDE BAŞKALARINA YARDIMCI OLAYIM.

KONU ŞU ;
1- BİRİNCİL ANAHTAR SIRA KARIŞIK 6 NUMARA ASLINDA 1 NUMARA OLMASI GEREKLİ BEN BİR KAÇ DENE YAPTIĞIM İÇİN BİRİNCİL ANAHTAR 6 DAN BAŞLADI.
2-BİRİNCİL ANAHTARLA (SIRA nO) MUAYENE RAPOR NO AYNI OLMASI GEREKLİ.
3-RAPORLARIN BİRİNCİ SAFALARINDA OLDUĞU GİBİ RAPOR ÜST BİLGİSİ HER SAYFADA OLMASI GEREKLİ.
4-RESMİ EVRAK OLACAĞI İÇİN MUTLAKA HER SAYDA SERİ NO OLMASI GEREKLİ.
5-SAYFALARIN ÇIKTILARI ALINACAĞI İÇİN ÇIKTILARIN DÜZENLİ OLMASI GEREKLİ.
ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
dosyayı siteye ekleyemedim. ama buradan indire bilirsiniz.
http://www.filefactory.com/file/agb47c4/...e_post_mdb

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
1- Birincil anahtar değerleri silindikleri zaman o numaralar bir daha kullanılmaz. Bunu sıfırlamak için tabloda tasarım ekranında birincil anahtar olan satırı silin, kaydedin. Sonra veri tabanını düzenle ve onar işlemi yaptırın. Açıp tekrar aynı alanı tanımlayın. Bu kez 1 den başlar. Ama çözüm değildir, yine bir kayıt açılıp silindiğinde aynı şey olacaktır. Bunun için sıra numarasını siz elinizle verin. Veya aşağıya eklediğim örneğe bakın, onun gibi yapmaya çalışın.

2- Bu iki alan arasında ilişki kurun.İlişki ayarlarından istediğiniz özellikler verilebiliyor.

3- Madem Rapor üst bilgisinin her sayfada olmasını istiyorsunuz o zaman sayfa üstbilgisine neden koymadınız? Sayfa üst bilgisindeki çizelgenizin hemen üstüne onu da yerleştirin işte.

4- Her sayfada seri no olacaksa koyun. Serino kendi kendine oluşsun diyorsanız başka. O zaman bir seri no mantığı olmalı. Bu mantık nedir? Bu seri no neye göre oluşacak? Eğer elle yazılacaksa bir alan açın, oraya yazın gitsin. Yok otomatik bir değerden oluşacaksa neye göre oluşacak onu belirtin.

5- Sayfaların çıktılarının düzenli olması size bağlı. İyi bir tasarım, iyi kağıt, iyi bir yazıcı.. Biz ne yapabiliriz ki? Fena da görünmüyor aslında. Daha iyi nasıl olabilir ki? Sonuçta resmi evrak.. Rengarenk olamaz ya:))

Ekli dosyalar

Son düzenleme: