Raporda Formül Sorunu

Excel Vers. ve Dili
Access 2007 Ingilizce
Sayın Ustalar :)
Oncelike herkese kolay gelsin. Ben kendi çapımda bir rezervasyon programı yapmaya çalışıyorum. 3 sorunum var. Forumda araştırdım ama birşey bulamadım, ya olmadığından ya da cehaletten :) Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1: Rezervasyon giriş formu yaptım, müşteri çıkış tarihi - müşteri giriş tarihi = (gün sayısı) olarak formül gayet güzel çalışıyor. Bunu raporda yapmaya çalıştığımda sonucu "0" veriyor.(?)

2: Yine aynı formda son ödeme tarihini, müşteri giriş tarihi - 21 = (x Tarih) olarak yaptım, formda görüyorum sonucu ama raporda "error" veriyor.(?)

Bu 2 problemde formülleri hem rapor verilerini baz alarak hem de tablo verilerini baz alarak denedim ama olmadı.

3: Bir tabloda her hangi bir müşterinin adını combo box tan seçtiğimde isme bağlı diğer bilgilerin de formda yer alan alanlara gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abatibey,

Basit bir örnek eklerseniz daha çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2007 Ingilizce
Beyler, yok mu yardım edebilecek biri?

Excel Vers. ve Dili
Sayın abatibey,

Şu anda çok yoğunum şöyle bir göz attım. Formül içinde kullandığınız alan adı hatalı. Hesaplamayı bir sorgu üstünde gerçekleştirip rapora taşımayı deneyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2007 Ingilizce
Sayın modalı,
Alan adı hatalı değil aslında, sadece alana ait "label" ı yanlış adlandırmıştım ve değiştirmedim, heryerde aynı yani. Sorgudan rapora taşımak nasıl olacak konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Yani hangi adımları izlemeliyim?

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn abatibey;
Programınızda yabancı terimler kullanmışsınız, bunların Türkçe açıklamalarını da yazsaydınız daha iyi olurdu.
Tabloda hesaplamış alan oluşturmayınız. Yani Alan1 ile Alan2'nin toplamını görmek için Alan3'ü tabloda oluşturmayın. Alan3'ü sorguda oluşturun. Daha sonra yapmak istediğiniz formu ya da raporu sorgudan oluşturun.
Başka bir ifade ile;
1.Tasarım görünümünde yeni bir sorgu açın
2.Alanların hepsini ekleyin
3.En sona yeni bir alana;Check: [Check Out]-[Check In] yazın.
4.Sorguyu Sorgu1 diye kaydedin.
5.Sihirbaz ile Sorgu1 den yeni bir form/rapor oluşturun ve Check alanını görün.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2007 Ingilizce
Sayın adaşım ayhan2122 :)

Evvela çok teşekkür ederim açıklama için. 3. maddede söylediğiniz "En sona yeni bir alana;Check: [Check Out]-[Check In] yazın." kısmını yapamadım maalesef. Bana bir örnek gönderebilir misiniz?

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Sayın abatibey,

Sorgu tasarım görünümünde iken yukarıda sigma ikonuna kliklerseniz sorguya bir satır daha eklenir. Geçerli değeri Gurup tur. Siz oradak açılan kutuyu boş bir alanda açıp deyimi seçin ve en üst kısıma yukarıdaki deyimi yazın.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn abatibey;

Lütfen gönderdiğim ekteki tabloyu, sorguyu, formu, raporu ve raporun kayıt kaynağını iyice inceleyiniz.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2007 Ingilizce
Sayın "ayhan2122" ve Sayın "modalı", ikinize de yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin.