raporda gruplandırma yapmak ve boşlukları yok etmek

Excel Vers. ve Dili
office 2003
arkadaşlar daha öncede tartışıldı ama bir sonuç alınamadı raporda gruplandırma yapılmıştır doğru sonucu anca öyle veriyor ama raporda boşluklar oluyor acaba raporda gruplandırmalar hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse cok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın osman8484,

Uzun zamandan beri sorununuzu izliyorum. Yaptığınız şekilde olamayacağını anlamış olmanız gerekiyor. Siz dört basamk oluşturdunuz raporunuzda ve ürününüz iki basamklıysa sonda kalan basamaklar boş olacağından boşluklar oluşacak.

Şimdi çözüm için düşündüğüm iki yol var:

1. Kodlarla raporu her açışta eski raporu silmek ve yeniden oluşturmak. Tabi biraz zor bir yol ama imkansız değil.

2. Yeni bir dizynla bu boşluk problemlerinden kurtulmak. Bir tablo oluşturup her defasında tablonun bilgilerini silmek ve yeniden oluşturmak ve bu tablonun bilgilerini bir sorguyla rapora aktarmak.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın modalı aslında dediğiniz gbi bir dizayn yapmam lazım ama kafam o kadar karıştıki kitlendim kaldım bir türlü çıkamıyorum işin içinden..

acaba sorgudan yeni bir tablo oluştursak onu rapor haline getirsek olabilir diye düşünüyorum ama nasıl yapaçağımı bilmiyorum
örneğin aynı sorgu olsun biz oraya ürünün kodunu girdiğimizde yeni bir tablo oluştursun ve o tabloyuda rapor halinde alayım ama tablo yapma sorgusunu bilmiyorum yardım edersen sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Sayın osman8484,

Siz tam olarak elde etmek istediğiniz görüntüyü yollayın biraz düşüneyim.
Çok önem verdiğinize göre elinizde bir çıktı olması gherekiyor. Onu yollayabilirseniz iyi olur sanırım.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın modalı şekilli ve kodlu diye iki çalışma yolluyorum size şekillide ürün ağaçının şekli var kodludada benim cıktı olarak almak isdediğim sonuç var kodluda dikkat edersen sağa doğru kayıyor onun anlamı alt ürünü olduğu acıklıyor yani gruplandırma gibi

Excel Vers. ve Dili
Sayın osman8484,

Cevap da geciktiğim için özür dilerim. Ama herşey istediğimiz gibi olamıyor.

En sonunda başka bir uygulamadan sizin çözümü buldum. Sizin yaptığınız raporda boşlukları yok ettim. Raporun kod sayfasını inceleyin.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın modalı nasıl teşekkür edceğimi bilemiyorum... eline koluna sağlık tam olarak istediğim gibi oldu çok teşekkür ederim iyi çalışmalar..