Raporda gruplar arasında her bir sayfa için kayıt sayısı belirleyebilirmiyim?

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba,
yaptığım çalışmadaki raporda gruplar halinde yer alan kayıtları her bir grup için sayfa başına düşecek kayıt sayısını sınırlandırmak istiyorum. Yani ekteki örnek üzerinden somut olarak yapmak istediğim şu; ehliyet cinsleri raporumda her personeli ehliyet cinslerine göre gruplandırdım. rapor çıktılarında her bir grup ehliyet cinsine sahip olan personel listelerini en fazla 5'erli sayfalar halinde almak istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. örnek çalışmam ektedir.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
yukarıdaki ifademde yanlış anlaşılma olabileceğini düşündüğümden bu düzeltmeyi ekledim. 5'erli sayfalardan kastım herbir sayfada en fazla 5 kayıt bulunsun.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Raporun Detail (ayrıntı) kısmına bir texbox koyun control source ye
=1
yazın. İsmini
limit
yapın.( visible özelliği no olursa daha iyi) ve özelliklerinden "running sum" u "over all" ya da durumunuza göre "over group" yapın
Daha sonra raporun ayrıntı kısmına tools tan bir "pagebreak" ekleyin ismini
sayfam
yapın..

Son olarak aşağıdaki kodu rapora ekleyin.

Kod:
Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)

[sayfam].Visible = limit Mod 5 = 0

End Sub
Bazı deyimleri ingilizce yazdım, kusura bakmayın Access te Türkçe karşılıkları nasıldı emin olamadığım için..

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Rica

Sn. abkbek;

Sn. beab05'in önerisini uygulayıp çözüme ulaştığınızda, son halini siteye yüklerseniz, memnun olurum.

Teşekkürler ve kolay gelsin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Beab05,
Çok ama çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık. Sayın assenucler ve ihtiyaç duyabilecek diğer arkadaşlar için Sayın Beab05'in verdiği cevap doğrultusunda düzeltilmiş olan örneği ekte gönderiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010
açıklama

yukarıda verilen cevabın türkçesi: (belki anlamada zorluk çekenler için)
Raporun ayrıntı kısmına bir texbox koyun denetim kaynağını =1
yazın. İsmini limit yapın.( görünür özelliği hayır olursa daha iyi) ve özelliklerinden "running sum" u "over all" ya da durumunuza göre "over group" yapın (–türkçesi , geçerli toplamı grup üzerinde veya tümü üzerinde senin isteğine göre yapın)
Daha sonra raporun ayrıntı kısmına bir "pagebreak" yani raporun ayrıntı kısmına sayfa sonu ekle ve ismini sayfam yapın.. (bu sayfa sonu da aynı metin kutusu, comboboxun bulunduğu o araçlar listesinde var)

Son olarak aşağıdaki kodu rapora ekleyin.
Kod:

Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)

[sayfam].Visible = limit Mod 5 = 0

End Sub