Raporda Sıralama Kriteri

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. arkadaşlarım,

Hazırlamış olduğum ve sorguya dayanan bir raporlamada sıralamanın numaraya göre değil kayıt sıralamasının a, b, c, .... gibi sayıya değil harfe dayanan sıralama yapmasını istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar....

Not: Sıralamada kayıt sildiğimde veya eklediğimde numara otomatik olarak artıyor ve eksiliyor. Şayen harf sırası ile yapılırsa aynı şey mümkünmüdür? Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Öneride bulunmak için uygulamanızı görmek gerekiyor..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn.Taruz

Raporlama sona ermediği için örnek gönderemiyorum. Ama şunu ilave edeyim benim istediğim raporda sıralamayı alfabetik olarak yapabilirmiyim. Bunun için örneğe de gerek yok sanırım. ilginiz için tşk. Saygılar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abone0069,

Sıralamayı alfabetik yapabilirsiniz. Ama standart bir uygulama olmadığı için uygulamanızın elimizde olması gerekir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın abone0069,

Raporun kod sayfasını inceleyin. Diziyi h harfine kadar doldurdum, devamını yaparsınız.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 13.6 KB Görüntüleme: 37

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın modalı teşekkür...

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın Modalı,

Size önceden de çok teşekür ettim tekkar ediyorum. Yine söylüyorum tam istediğim gibi olmuş. Ellerine sağlık. Ben sizin affınıza sığınarak son birsoru sormak istiyorum. Bu maddeleri paragraf başlarına gelcek şekilde nasıl yapabilirim. ActiveX demiştiniz bulamadım.Affınıza sığınarak aşağıdaki şekilde ki gibi raporda metni nasıl biçimlendirebilirim. Saygılarımı sunarım...

1. TAMAMLANAN PROJELER (Burası başlık)

>a. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,.
>b.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,, şeklinde içerden olacak...>TŞK<

Excel Vers. ve Dili
Sayın abone0069,

Siz yine de bu durum için bir örnek ekleyin. Zengin metin dışında rapor gruplandırmayla da belki çözülebilir.

iyi çalışmalar