Raporda şirket logosu yada adının görünmesi

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın arkadaşlar merhaba,
Ekteki örnek rapor üzerinde şirket ismi veya logosunun görünmesini sağlayabilir miyiz?.
Örnekte de göreceğiniz gibi sekmeli rapor (Sürekli formlarda olduğu gibi çizelge şeklinde) olarak düzenlenmiş olan çalışmada sabit bir resim ya da metin kutusunu raporun belirlediğimiz bir yerine yerleştirmek mümkün olabilir mi? (Bu yer muhtemelen raporun dikey ortası olacak ancak yatay olarak sol, orta veya sağ olabilir. farklı raporlarda farklı konumlar belirlemek istiyorum.)

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
raporlara resimmi ekleyemiyorson yoksa resimleri otomatik biryerlerdenmi çekeceksin,

tam anlayamadım

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
hayır benim kastettiğimin kayıtlarla herhangi bir bağlantısı yok. rapordaki tüm sayfalarda standart olarak kağıdın belirli bir noktasında arka fon şeklinde logo ve farklı bir noktada da standart bir metnin (Şirket ismi) görünmesini istiyorum. Ayrıntı kısmına koyamıyorum çünkü kayıt sayısı kadar yerleştirdiğim yazı veya resim de tekrar ediyor. ben şunu istiyorum; kağıdın belirli bir noktasına arka fon olarak yerleşsin. kayıtlarla herhangi bir ilişkisi olmayacak yani. hali hazırda önce arka fonlu kağıtları yazdırıp hazırlıyorum, müteakiben de aynı kağıtlara raporları yazdırıyorum. takdir edersiniz ki kullanışlı bir yöntem değil.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn abkbek,

access rapor tasarımında rapor üstbilgisi ve sayfa üst bilgisi gibi alanlar vardır,

logonun ve şirket isminin sadece ilk sayfada görüntülenmesini istiyorsanız, sayfa üstbilgisi kısmına yerleştireceksiniz, sizin ürneğinizde müşteri yazan kısma;

logonun ve şirket isminin hersayfada görüntülenmesinin istiyorsanız rapor üst bilgisini kullanacaksınız, sizin örneğinizde başlıkların olduğu kısım,

sayfa alt bilgisi ve rapor alt bilgisini de aynı şekilde kullanabilirsiniz,

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın pcman,
sanıyorum ben anlatamadım, sayfanın üst yada alt bilgi kısmında değil, kağıdın istediğim bir bölgesinde görünmesini istiyorum. yani raporda bir konumu kod ile tarif edip (Dikey şu , yatay şu bölgede gibi) yine kod ile tanımladığım bir resim ya da metni fona yerleştirsin istiyorum. kod konusunda yeterli olmadığımdan, bu konuda iyi olan arkadaşlarımızın katkılarını bekliyorum. elbette sizin dediğiniz gibi üst ve alt bilgi alanları kısmen bir çözüm sunuyor ancak o alanlar benim istediğim konumu karşılamıyor. bu nedenle cevap arıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Raporun Özellikler/ Biçim / Resim kısmından arka fonun bütününe tek bir resim yayabilirsiniz.. Aynı yerdeki hizalama ve döşeme özellikleri ile de konum ve bçim özelleştirmesi de yapılabilir..

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Taruz,
bahsettiğiniz yöntemle iki yada daha fazla resimden açılışta seçenekle belirleyebileceğimiz herhangi bir tanesinin arka fona yerleştirilmesini sağlayabilir miyiz. ya da rapordaki bir alandaki veriye göre yine tek resim olacak şekilde fona yerleştirilmesini mümkün olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sayın abkbek bence form sayfasından rapor oluşturun. Bu son söylediklerinizi formda çok daha rahat yaparsınız..

Selamlar..

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Taruz;

İyi hafta sonları...

Hocam, form sayfasından rapor oluşturmayla ilgili bir örnek ekleyebilir misiniz? Dikkat edilecek noktalar nedir?

Teşekkürler.

Selam ve sevgiler.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Taruz,
Bahsettiğiniz yöntemle örneğin raporun açılışından önce bir form görüntüleyip müteakiben buradan bir resim mi alacağız. eğer mümkünse bir örnek ekleyebilir misiniz?
iyi akşamlar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Formdan yazıcı için rapor oluşturmaya örnek olabilecek basit bir örnek hazırladım. Formun üzerine birkaç tane rastgele resimde yerleştirdim. Düğmeye bastığınızda baskı önizlemeyi görüntüleyebilirsiniz..

Formdan bu türde rapor hazırlamanın en önemli püf noktası istemediğimiz metin kutusu, düğme vb. denetimleri yazdırma sayfasında göstermemek için Denetimin Özellikler / Biçim / Görüntüleme Koşulu nu Yalnızca Ekran olarak ayarlamamız gerekiyor..

Selamlar..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Taruz Sürekli form ya da raporda bu yöntem nasıl kullanılabilir, her kayıtta değil de baskı önizlemenin fonunda bir resim ya metin çıkacak, her bir kayıtta değil.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Taruz merhaba, eğer eğer vaktiniz olursa soruma bakabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sürekli formda bunu yapamayız. Rapor içinde önceki yazdıklarım geçerli..

Selamlar..