Raporda sonraki kaydı yan yana göstermek...

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Merhabalar,
Sanırım çok basit bir soru soracağım ama her yeri aradım bir türlü cevabını bulamadım (herhalde basit olduğu için kimse yazmamış bile :) )
Basit bir rapor hazırlıyorum. Üst bilgide gruplama yapıyorum. "Ayrıntı" bölümünde ise bu gruba ait üyeler sıralanıyor. Ama rapor sihirbazı bunları alt alta veriyor. Ben alanları yan yana getirerek bir satırda 3 kaydın görünmesini istiyorum.

Görmek istediğim:

Hacettepe üniversitesi (bu üst grup)
----------------------
Ahmet Hüseyin Raşit (bunlarda bu grubun altındaki isimler)
Mehmet Mustafa (bu şekilde devam edebilir)

Burada nasıl bir kod yazılması gerekiyor?

-----------üst bilgisi
[universite]
-----------ayrıntı
[adi] [adi] [adi]

ikinci ve üçüncü kayıtlara hangi komut yazılmalı ki, sonraki kaydı getirsin. Bu haliyle her satıra aynı değeri getiriyor...

Umarım açıklayabilmişimdir...

teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
mümkünse sorunuzun örnegini eklermisiniz daha çabuk anlayıp yardımcı olabiliriz

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Sorumla ilgili olarak basit bir veritabanı ekledim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Biraz uğraştım. Pek içime sinmedi, raporun tasarımında, Dosya/Sayfa Yapısı/Sütunlar seçeneğindeki ayarlarla bir şeyler yapılabilir, ama gruplama kriterini de ayrı bir sütun olarak algılıyor.

İlk önce raporun tasarım modunda Dosya/Sayfa Yapısı/SÜtun seçeneğinde Sütun sayısını 3 olarak belirle, Sütun genişliğini 10 gibi daha dar bir boyuta getir.
Daha sonra Grup üst bilgisinin özelliklerinden "Yeni Satır ve Sütun"u önce ve sonra olarak ayarla, örnek ekte

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Tesekkürler ömerceri,
Dediklerini yaptım. 3 sütun halinde sıralamayı yaptı. Ama grup baslığı da sütun oluyor dediğin gibi. Başlığı sütunlardan kurtarmayı denedim ama başaramadım.
Bunun bir kodla çözümü yok mu acaba?
Tamamen uydurarak yazıyorum: Ne bileyim; "=next.record[adi]" gibi bir ifade yok mu, mesela? 3 alanı yanyana yerleştirip, bir formülle çözülemez mi?
Tekrar tekrar teşekkürler...

Dosyanın son halini de ekliyorum...

Sn Ekonomatrix
Sizin gönderdiğim örnek dosyadaki Posta Listeleri raporunda daha önceki mesajımdaki söylediğim sorunu çözerek göndermiştim. o rapora bakınız. son mesajınızdaki dosyayı RAR'la sıkıştırdığınız için açamadım. ZİP'leyin bir bakayım.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Sn Ömerceri,
Dosyayi zip'la sıkıştırıp gönderiyorum. İlginize teşekkürler...

Sn. Uzmanbey,
Çapraz sorgu hakkında bilgim olmadığı için deneyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
İlginize teşekkürler...

Kuruluşadı metin kutusunun genişliğini sütun genişliğine eşitle, Büyüyebilir Özelliğini Evet yap, Kuruluş Adı Metin kutusunun genişliğni olmasada Yüksekliğini büyütüyor, Metni sığdırıyor. Şimdilik başka çözüm bulamadım.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Teşekkürler omerceri,
En azından grup başlığını tam olarak görebiliyorum.
Grup başlığını da sütunlara bölmeden bu işi başarabilirsem buraya yazarım.
İlgine tekrar teşekkürler...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;
Eğer ki soruyu doğru anladıysam örnek ekte..

Alt rapor koymanız kafidir..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 - Türkçe
Teşekkürler...
Dediğiniz gibi yaptım, oldu :)
Şimdi alt tabloları kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyorum. Üzerinde çalışıyorum ama henüz aynı şekilde yapamadım. Biraz daha üzerinde çalışacağım. Eğer yapamazsam yardımcı olursunuz umarım. :)) Ama biraz kendim deneyeceğim.
İlginize teşekkürler...