Raporlamada hata

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Merhaba;

Ekteki çalışmada, formdan seçilen kişiye ait hesap hareketleri var ise raporlama normal olarak yapılıyor.

Fakat formdan seçtiğimiz kişinin aynı formdaki altformda hesap hareketleri yok ise, raporlamada adı ve bilgileri gözükmediği gibi, alt toplamlarda da hata işareti vermektedir.

Bunun düzeltilmesi için ne yapılabilir?.

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Eğer bu kişiye ait bir hareket yoksa raporun "Bu kişiye ait bir bilgi yoktur" uyarısı verip açılmaması işinizi görür mü? Örneği inceleyin..

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Sayın mehmetdemiral Hocam,

Şu makroların m sinden anlamıyorum.

Kısaca bir bahseder misin burada hazırladığınız makro ne zaman devreye giriyor?

Anlamadım. Şimdi literatür karıştırmayı da gözüm kesmedi açıkçası. Hazırcı olalım herzamanki gibi.

Ama lütfedip cevap da yazsanız ancak yarın sabah okuyabilecem. Malum sahur filan. Erken yatmak lazım.

Bu vesile ile de herkesin Ramazan-ı Şerif-i mübarek olsun diyelim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Mehmetdemiral;

Çok teşekkür ediyorum.
Sizlerin sayesinde access denizinde boğulmamaya çalışıyoruz.

Selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Makrolar aslında bazı eylemlerin toplu olarak tek bir hamlede yapılmasını sağlıyorlar. Bu arada accessdeki makrolar kalıp olarak gelen bazı eylemleri yapmak için kullanılıyorlar, biz makro eylemi yazmıyoruz. Mesela kod ile bir formu açmak için acceswste sihirbaz yardımıyla DoCmd.OpenForm ile başlayan bir kod oluştururken bunu makro ekranında formaç adlı makroyla yapıp paşa paşa aşağıda istenenleri doldurarak aynı işlemi yapıyoruz. Yani bu makro işini çok kafaya takmayın, aslında dünyanın en kolay iş yaptırma yoludur. Kod falan yazmaya erinen benim gibi tembeller bazen bir makro tasarlayıp içinde bir sürü ekleme sorgusu, form açma-kapatma işlemi yaptırılar. Mesela benim bir güncelleme makrom var, her programımda kullanırım. Çoğu zaman kod yazarak yaptığımız önceki kayda git- sonraki kayda git ya da formu kapat yeniden aç gibi girilen verilerin ekrana gelmesi gerektiğinde ve requery komutunun işe yaramadığı durumlarda kullanırım. Bunun için bir makro tasarlarsınız ve içine önce 1. eylem olarak kaydagit eylemini, aşağıdan da değer olarak öncekikayıtı seçersiniz. Sonra da 2. satıra kaydagit koyup bu kez de sonrakkayıtı seçersiniz. Bu makroyu da mesela bir metin kutusunun değiştiğinde olay yordamına koyarsınız olur biter. Eğer bu işlemi birçok kez yapmanız gerekiyorsa herzaman bu makroyu çağırırsınız olur biter. Bilmem anlatabildim mi?

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Evet, teşekkürler.

(Biz de bunadık herhalde, soru sormuşuz, lütfedip cevap vermiş, teşekkür etmemişiz)