raporlarda devirli toplam (sn.modalı)

Excel Vers. ve Dili
office2003
sayın modalı benim yapmak istediğim şey orada yok dosya ektedir yardımcı olursanız :))

merhaba arkadaşlar; önce yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
benim şöyle bir sorunum var hazırlamış olduğum raporda her sayfanın alt toplamı olacak ve bu alt toplam bir sonraki sayfanın başına nakli yekün diye gelecek

örnegin
1. sayfa
aaaa 1
bbbb 2
toplam 3
2.sayfa
nakli yekün 3
cc1 5
d2 2
toplam 10

Sayın nafri37,

Bu konu daha önce yürüyen bakiye adlı başlık altında işlendi. Öncelikle onu inceleyin. Eğer orada aradığınızı bulamazsanız bir örnekle tekrar bu başlık da takıldığınız noktayı sorun.

İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nefri37,

Anladığım kadarıyla siz, matrahla kdv yi sayfa altına toplamak, nakli yekününü de bir sonraki sayfanın başına yazdırıp bu şekilde raporun sonuna kadar devam ettirmek istiyorsunuz. Sorgu ay bazında çalışıyor. Ancak dikkat ettiğim bir konu sizin gönderdiğiniz örnek de mükellef hep aaa. Bu değişiyor mu? Yani her müşteri için de alt toplamlar gerekecek mi? Baştan bir uğraşınca hepsi birden çıksın. Bir işe ikinci defa el atmak bana zor geliyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office2003
devir

Sayın nefri37,

Anladığım kadarıyla siz, matrahla kdv yi sayfa altına toplamak, nakli yekününü de bir sonraki sayfanın başına yazdırıp bu şekilde raporun sonuna kadar devam ettirmek istiyorsunuz. Sorgu ay bazında çalışıyor. Ancak dikkat ettiğim bir konu sizin gönderdiğiniz örnek de mükellef hep aaa. Bu değişiyor mu? Yani her müşteri için de alt toplamlar gerekecek mi? Baştan bir uğraşınca hepsi birden çıksın. Bir işe ikinci defa el atmak bana zor geliyor.

sadece sayfa toplmları matrah ve kdv için

Excel Vers. ve Dili
Sayın nafri37,

Herhalde istediğiniz gibi oldu. Raporun kod ekleme penceresini inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Konu Aynı Olduğu İçin Yeni Başlık Açmadım...

slm, sayın modalı

Görüyorum ki yine forumun dertlerine çağreler üretiyorsunuz büyük bir sabır ve özveri ile teşekkür ediyor ve soruma geçiyorum.

Konu arkadaşınkiyle aynı bir sonraki sayfaya nakli yekün olarak geçmesi
yani birinci sayfa toplamını sayfa altına almalı eğer ki bir safyadan fazla ise
ikinci sayfaya ve devamındaki sayfalara toplayarak nakli yekünü aktarmalı
görünce örneği alıp benim konuya entegre edeyim istedim ama sayfa alt toplamlarını ve diğer göreceğiniz eksikliklerin bir türlü tamamlayamadım
Raporlar konusundaki eksikliklerimi mazur görmeniz ve konuyla ilgili yardımcı olmanızı istiyorum.

Kolay gelsin. teşekkürler dostum modalı...

Excel Vers. ve Dili
office2003
teşekkür

Sayın nafri37,

Herhalde istediğiniz gibi oldu. Raporun kod ekleme penceresini inceleyin.

sayın modolı emeğiniz için teşekkür ederim yalnız rapor başında ki nakli yekün ve rapor sonunda ki toplamı(toplam verilerin bittiği yerde olmalı) nasıl kaldırabilirim

Excel Vers. ve Dili
Sayın nafri37,

En baştaki NY bölümünün ilk sayfada görünmemesini halledemedim. Sanırım çözümü de yok çünkü o bölümün VİSİBLE (görünme) özelliği ayarlanamıyor.

Sayın karaayhan,

Ben de şaşırdım, şu Null olayı ne zaman problem oluyor ve ne zaman olmuyor. Sizin uygulamada problemmiş.

Uygulamanız ek de.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
teşekkürler sayın modalı sorun çözüldü ancak yine basit bişiye takıldım uğraştım olmadı sayfa altına o sayfadaki belgelerin kaç adet olduklarını
yazdıracaktım ama olmadı olarak belirtiğim bir txt 'de formül ancak
çalışmıyor neden acaba =?

=Say([Gönderildiği Yer])

şeklinde bir formül ancak Hata veriyor...

Excel Vers. ve Dili
office2003
genede teşekkürler

Sayın nafri37,

En baştaki NY bölümünün ilk sayfada görünmemesini halledemedim. Sanırım çözümü de yok çünkü o bölümün VİSİBLE (görünme) özelliği ayarlanamıyor.

Sayın karaayhan,

Ben de şaşırdım, şu Null olayı ne zaman problem oluyor ve ne zaman olmuyor. Sizin uygulamada problemmiş.

Uygulamanız ek de.

SAYIN MODALI:)
olur mu olmaz mı bilmiyorum fakat bu raporu form şeklinde hazırlayıp sayfa toplamları ve nakli yekün yapıp forumu raporlara aktaramaz mıyız?

Excel Vers. ve Dili
Sayın nafri37,

Formda da olur ama orada da zorluklarla karşılaşacaksınız.

İlk sayfada Nekli Yekün ün olması ne gibi olumsuzluklar oluşturduğunu anlayamadım. Bırakın ya 0 yada boş olarak kalsın ne zararı var?

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Soruyu mu atladınız acaba diye tekrar soruyorum...

teşekkürler sayın modalı sorun çözüldü ancak yine basit bişiye takıldım uğraştım olmadı sayfa altına o sayfadaki belgelerin kaç adet olduklarını
yazdıracaktım ama olmadı olarak belirtiğim bir txt 'de formül ancak
çalışmıyor neden acaba =?

=Say([Gönderildiği Yer])

şeklinde bir formül ancak Hata veriyor...

ilk sayfada kaç adet kayıt olduğunu saymasını istiyorum...?

Excel Vers. ve Dili
office2003
memur

Sayın nafri37,

Formda da olur ama orada da zorluklarla karşılaşacaksınız.

İlk sayfada Nekli Yekün ün olması ne gibi olumsuzluklar oluşturduğunu anlayamadım. Bırakın ya 0 yada boş olarak kalsın ne zararı var?

sayın modalı ben bu raporları vergi dairesine vereceğim
memur zihniyetini biliyorsuz
olmassa excel döneceğim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın nafri37,

Bu forumda kurum, kuruluş, kişi, meslekler(devlet memurları) bu şekilde imalı olarak rencide edilemez eski bir üyesiniz ama katılımınıza baktığımda aktif değilsiniz buna rağmen "Memur zihniyeti" derken ve vergi dairesinde çalışan arkadaşları direkt söyleyerekten ne yapmak yada ne anlatmak istediğinizi açıklarmısınız lütfen...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın modalı sayfa alt toplamını soru ikinci sayfada kaldığı için bir kez daha yazıyorum ...ve cevabınızı bekliyorum...

kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
office2003
Memur

Sayın nafri37,

Bu forumda kurum, kuruluş, kişi, meslekler(devlet memurları) bu şekilde imalı olarak rencide edilemez eski bir üyesiniz ama katılımınıza baktığımda aktif değilsiniz buna rağmen "Memur zihniyeti" derken ve vergi dairesinde çalışan arkadaşları direkt söyleyerekten ne yapmak yada ne anlatmak istediğinizi açıklarmısınız lütfen...
sayın karaayhan benim herhangi bir devlet kuruluşu ile alıp veremediğim yok vede ayrıca sizinle bu konuda polemiğe girmekte istemiyorum.
bilen biliyor
benim buraya katılımcı olup olmadıma gelince
buda sizi hiç ilgilendirmez demek ki gereken yardımı önce araştırıyor bulamadığım zaman soruyorum
önce araştır bulamazsan sor mantığı yani

Son düzenleme: