raporu çevir pdf ye?

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar raporu pdf ye çevirmenin çözümünü arıyorum durmadan:)
yardımınızı esirgemeyin.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
aslında bu konu daha önce işlendi benim bir sorum üzerine ama konu başlığı farklı olduğundan ben bile arasam zor bulurum :)

herneyse şöyle hatırlıyorum olayı varsayılan yazıcınız yerine pdf creator prg.ını kuruyorsunuz bunu varsayılan yazıcı olarak atıyorsunuz siz yazdıra ayarladığınız raporunuzu bu program direk olarak PDF formatına çeviriyor

İŞTE BU KADAR....

kolay gelsin:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
raporunuzu masa üstüne cevirebilecginiz formatlar aşagıdaki gibi elimde format biçimleri vardı denemen lazım
excel olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatXLS,
html olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatHTML,
zengin metin olarak gönderilmek isteniyorsa acFormatRTX,
2003 de kullanılıyorsa xml olarak göndermek için acFormatXML olarak ayarlanabilir

bende raporu emaille göndermek için yapmıştım forma bir buton ekledim tıkladıgında olay yordamına alttaki kodları yapıştırdım siz kendi formunuzun adı metin kutusunun adını degiştirirsiniz

On Error GoTo Err_Komut22_Click'komut22 bendeki buton adı

On Error GoTo Err_aktar

Dim Klasor As String
Klasor = CurrentProject.Path & "\dosyanızın adı.xls"'Formun gönderileceği format zengin metin snapshot,excel vs

If MsgBox("Verileri Excele aktarmak istiyor musunuz? ", 36, "dosyanızın adı.xls'e aktarılacak") = 6 Then

DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "Sorgu", Klasor, True, ""
MsgBox "Verilerin Desktop'a Aktarma İşlemi Tamamlandı", 0, "VERİ AKTARIMI"

Exit_aktar:
Exit Sub

Err_aktar:
MsgBox Error$
Resume Exit_aktar

End If

Exit_Komut22_Click:
Exit Sub

Err_Komut22_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut22_Click
--------------------------------------
ikinci yolda
form üzerine oluşturdugunuz butonun tıklandıgında olay yordamına aşgıdaki kodu yapıştırın
Private Sub Komut11_Click()'komut11 benim formumdaki butonun adı
On Error GoTo Err_Komut11_Click

Dim stDocName As String

stDocName = "Vakıfbank"'vakıfbank benim raporumun adı
DoCmd.OutputTo acReport, stDocName

Exit_Komut11_Click:
Exit Sub

Err_Komut11_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut11_Click
End Sub
-------------- bu kodda butona bastıgınızda bir pencere acılır orda istediğiniz formatta rapor alabilirsiniz
sayın modalı benim sorunumu çözmüştü bu şekilde sizin sorunuzu görmedi sanırımkolay gelsin

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;

Alttaki örnek ile raporlarınızı PDF ye dönüştürür ve istediğiniz yere kaydedebilirsiniz. Klasor içindeki DLL dosyalarını uygulama ile aynı klasore ya da system32 içine gönderiniz. Register etmeye gerek yoktur..

Sayın Şimendifer, bahsettiğiniz dosya formatlarına dönüştürmeyle PDF ye dönüştürme işlemi apayrıdır.. Ayrıca bahsedildiği gibi PDF yazıcısı tanımlama yöntemi de basitlik yönünden tercih edilebilir..

Excel Vers. ve Dili
2003
Ben bu FORUM'u çooooooook seviyorum!

Çünki sizler Harikasınız...:arkadas:

tesekkür ederim, ALLAH zihin açıklığı versin.

sizleride başımızdan eksik etmesin,

AMİN

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın beab05;
hata veriyor uygulamanız... "Geçerli nesnenin çıktısını almak istediğiniz biçim kullanılabilir değil" şeklinde bir ileti veriyor..
benim yöntem süper ancak yazıcıyı her seferinde varsayılan olarak değiştirmek biraz sıkıntılı sanırım....

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
sayın beab05;
hata veriyor uygulamanız... "Geçerli nesnenin çıktısını almak istediğiniz biçim kullanılabilir değil" şeklinde bir ileti veriyor..
benim yöntem süper ancak yazıcıyı her seferinde varsayılan olarak değiştirmek biraz sıkıntılı sanırım....
Access xp(2002) ve 2003 bug ıymış bu olay. Ben 2007 kullandığım için sorun yaşamamıştım. Herneyse düzeltmesi için aşağıda yazılı olanları yapabilirsiniz. Sanırım olay İngilizce harici versiyonlarda oluyor..

Başlat/çalıştır/regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\10.0\Access\Report
not: 2003 kullanıyorsanız 10.0, 11.0 olur sanırım ;)

Buraya kadar gelin daha sonra "snapshot formatına" çift tıklatın ve "değer verisini";

Formats\snp,,1,Snapshot Format (*.snp),0

olarak değiştirin..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Konu ile ilgili bir ipucuda benden ;)

Aşağıda kod kümesi ile varsayılan yazıcınızı kolaylıkla ayarlayabilirsiniz..

Kod:
Dim strDefaultPrinter As String
strDefaultPrinter = Application.Printer.DeviceName
Set Application.Printer = Application.Printers("[COLOR=red]Kullanılacak printerin tam adını yazınız[/COLOR]")

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın beab05,teşekkürler oldu...

sayın taruz güzel bir kod işe yarar bu gibi durumlarda teşekkürler size de

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
excel xp tr
merhaba

Sayın Beab05

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Ben veri tabanındaki bilgileri pdf olarak kaydetmeyi başardım fakat sadece formdaki o anki veriyi pdf ' ye aktarmayı başaramadım.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Formda o anki veriyi pdf olarak aktarmak için verileri rapor üzerinden çağırmayı deneyiniz.