Raporu yazdırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Öncelikle herkese merhabalar.
Access e yeni başlıyorum. Elimde bir dosya var. Bu dosya da "Sorgu1" adıyla sorgu, "Rapor1" adıyla rapor hazırladım. Amacım bu raporu yazıcıdan dökmek. "Rapor1" raporunu çalıştırdığımda bunu Dosya->Yazdır ile yazdırabiliyorum. Fakat asıl amacım "departman" tablomdaki belli bir departmana ait olan üyeleri yazıcıdan dökebilmek. Bu konuda çok acemi olduğum için yardıma ihtiyacım var. Gönderdiğim dosyayı incelerseniz belki yardım edebilirsiniz. Yeni bir rapor veya sorgu ekleyebilir miyiz?. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Arkadaşlar; herhangi bir fikir veya örnek alınacak bir dosya gönderene minnettar kalacağım.

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
Şİmdi arkadaşım yapman gereken şey;
departmanları tabloda yaz ve formuna combo box olarak koy.daha sonra bir sorgu oluştur.sorgunun içinde tabi departman ve diğer işçi bilgilerinde olsun.
Daha sonra sorgu yaparak rapor alabilmen için bir daha formuna departman Combo boxı ekle.Bu combo box numarasını al.Ör:combo 50 gibi.Departmantel sorgu alabilmen için açtığın sorgu sayfasındaki departmanın altındaki Criteria bölümüne exp.Building ile Örnek olarak verdiğim form üzerindeki combo 50 yi bul ve çift tıklayarak Criteria bölüne gelmesini sağla.kaydet.Daha sonra form üzerindeki ayrıca açmış olduğun departman combo boxının yanına ya buton ekle yada seçildiğinde raporu açı makro olarak ekle.Tabiki bunun için ayrı bir rapor oluşturacaksın.kaydet.formu açtığında departmanı seç ve raporu al. göreceksin departmanel bazda rapor almış olcaksın.Bunu her şeyde kullanabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
böylemi olsun istiyorsunuz sorguyu inceleyin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Arkadaşlar yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.
simendifer arkadaş, gönderdiğiniz dosya TAM ANLAMIYLA BENİM İSTEDİĞİM GİBİ OLMUŞ. Ellerine sağlık. Çok yaşa.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Sevgili Simendifer arkadaş;

Affınıza sığınarak son bir şey daha..
Gönderdiğiniz dosyayı inceledim. "Sorgular" da "sorgu1" sorgusundaki ilk alanın "Ölçüt" ünü '[BIRINCI DEPARTMAN ADINI GİRİNİZ]![] Or [IKINCI DEPARTMAN ADINI GİRİNİZ]![]' olarak değiştirdim. Böylece "Raporlar" daki "Rapor1" raporunu çalıştırdığımda, herhangi iki departmana da kayıtlı olan üyelerin çıktısını alabiliyorum. Fakat bir üye iki departmana da kayıtlıysa, iki kere çıktı alınmış oluyor. Amacım bir üye kaç departmana kayıtlı olursa olsun yazıcıdan bir kez çıktısı alınsın.
Örnek: "ad1 soyad1" adlı kullanıcı hem mudur, hem de bodrum departmanına kayıtlı. Rapor1 çalıştırıldığında bu kullanıcı 2 kere yazıcıdan çıkıyor. Bunu nasıl önleyeceğiz? Söz veriyorum başka sorun çıkarmayacağım.
Teşekkür ederim
Değiştirdiğim dosya aşağıdaki linktedir.
http://rapidshare.de/files/36121562/verilerim3.rar.html

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ferhatadakli,

Çoklu seçimli listeden departmanları seçip raporu ön izleyin.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Merhabalar Sayın modalı
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Fakat çoklu listeden iki veya daha fazla seçim yaptığımda (mudur ve bodrum olarak) "rapor2" de yine "ad4 soyad4" adlı kişiyi 2 defa görmekteyim. (sizin gönderdiğiniz dosyayı değiştirdim fakat linkde duruyor zaten.)

Ben bu dosyada bazı değişiklikler yaptım.

Sorgu1 de SQL olarak

SELECT DISTINCT uyeler.Adi, uyeler.Soyadi, uyeler.Adresi, uyeler.Semti, uyeler.Sehri
FROM uyeler INNER JOIN (departman INNER JOIN departman2 ON departman.idDepartman = departman2.idDepartman) ON uyeler.idEmail = departman2.idEmail
WHERE (((departman.DepartmanAdi)=[BIRINCI DEPARTMAN ADINI GİRİNİZ]![] Or (departman.DepartmanAdi)=[IKINCI DEPARTMAN ADINI GİRİNİZ]![]))
ORDER BY uyeler.Adi, uyeler.Soyadi, uyeler.Adresi, uyeler.Semti, uyeler.Sehri;

yazdım.

DISTINC komutunu kullandım ve rapor1 de istediğim gerçekleşti. "ad1 soyad1" adlı kişi hem "mudur" hem de "bodrum" departmanında olmasına rağmen sadece bir kez yazıcıdan dökülüyor. İstediğim buydu.

Pekala; acaba "mudur" ve "bodrum" departmanına kayıtlı olan ortak üyeleri yazıcıdan nasıl listeleyebilirim. (Kesişim)

orn: "ad1 soyad1" adlı kişi hem "mudur" hem de "bodrum" departmanlarına kayıtlı
"ad5 soyad5" adlı kişi ise sadece "bodrum" departmanına kayıtlı
burada "ad5 soyad5" adlı kişi kesişim oluyor. Amacım sadece bu "ad5 soyad5" kişisini yazıcıdan çıkartmak ama nasıl? Tabii yeni bir sorgu ile.

Değiştirdiğim dosya linktedir.
http://rapidshare.de/files/37121373/verilerimson.rar.html
İlgileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Merhabalar Sayın modalı
Yukarıdaki cevapdaki örneği yanlış yazmışım.

orn: "ad1 soyad1" adlı kişi hem "mudur" hem de "bodrum" departmanlarına kayıtlı
"ad5 soyad5" adlı kişi ise sadece "bodrum" departmanına kayıtlı

burada "ad1 soyad1" adlı kişi nin dahil olduğu departmanlardan bodrum kişi olarakta "ad1 soyad1" kesişim oluyor. Amacım çoklu departman seçiminde çıktı alırken sadece seçilen departmanlardaki kesişen ortak kişileri ( burada "ad1 soyad1" kişisi) yazıcıdan çıkartmak ama nasıl? Tabii yeni bir sorgu ile.

Değiştirdiğim dosya linktedir.
http://rapidshare.de/files/37121373/...imson.rar.html

İlgileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: