recete yazma programı kayıt sorunu

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
sayın hocalarım gene sizlerin yardımı ile yazdığımız programı aşağıda ekledim. fakat programı sanırım sil baştan yapmamız gerekiyor. yapmak istediğim şu. programı incelerseniz reçete formunda personeli seçip ilaçları falan seçip işlemi tamam lıyoruz.
ben istiyorumki her personelin ayrı bir formu gibi bişey olsun ki o personele yazılmış her reçete kayıtlı kalsın. o personeli tıkladığımda geçen sene bile yazılmış reçeteyi ne yazıldığını görebileyim. bilmiyorum belki alt form koymaylamı hallolur nasıl olur bilmiyorum. kendin çok anlamadığım için sizlerden yardım bekliyorum. fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. tşkler şimdiden.....

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam peki sil baştan yapmak konusunda yardım edermisiniz. ben bi örenek yapıp koymak isterdim fakat gene hatalarım olacağı için siz bir şablon hazırlasanız onun üstünden çalışsak çok memnun olurum.. tşkler

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Bunu yapmam çok zor.. Oluşturacağınız veritabanının işleyişini siz biliyorsunuz.. Ben ancak teknik bilgi verebilirm.. Algoritma size ait.. ;)

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam bi örnek hazırlamaya çalıştım. sadece tablolarımı koydum. bunu forma dökemedim. ama bana lazım olan alanları koydum. iki tablo yaptım personel ve ilaç diye acaba ikisini tek tabodamı toplamalıydım bilemedim... ama yapmak istediğim şu personeli kayıt edicem ve 4 adet ilaç satırım olucak her kaydettiğim ilaç mesela tarihi baz alabiriz belki her kayıt kayıtlı kalsın. bunun içinde bi allt form oluşturmalıyım diye düşündüm. yani personeli seçtiğimde ki 300 personel kaydedicem buna her ilaç yazdığım tarih de her kaydım görünsün. ne kadar mümkün bilmiyorum önerilerinizi ve öreneklerinizi bekliyorum...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kesoka,

Siz bana yapmak istediğiniz işlemi, Accessi göz önünde bulundurmadan anlatabilirmisiniz.

Niçin ilaçlar dört taneyle sınırlı. Beşinci ilaç yazılamaz mı? Veya üç? Yazacağınız ilaçlar Tüm ilaç fiyat listesiyle mi sınırlı?

İyi çalışmalar ve iyi Bayramlar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam öncelikle iyi bayramlar.
ben size şöyle özetlemeye çalışıyım. reçetenin 4 klem olması 4 kaleme kadar ilaç yazıyor olmamızdır. yani maximum 4 kalem. ama tabi doktorun insiyatifine kalmış ister 1 ilaç yazar ister 3 ama sonuç olarak maximum 4 kalem.
fiyatlara gelince bu konu önemli çünki ilaç fiyatlarını da orda görmem ve altta bir kutuda yazılan ilaçların fiyatlarının toplamını aldırıp diğer kutuda personelin ödeyeceği yani toplam fiyatın yüzde 20 sini aldırıcam. ve personelden o fiyatı istiycem.

genel olarak yaomak istediğimi şöyle özetliyim. 300 personeli adı soy adı tc si tel nosu kart nosu gibi bilgileri ile kaydedicem. sonra muayene sırasında listemden o personeli bulucam ve ilaç yazıcam... ilacın ismini tüm ileç listesinden aldırıcam ilacı seçtiğim zaman zaten fiyatıda yanında gelmeli. programım şu hali ile işimi görüyor. ama eksik olan kısım şu. mesela a isimli personel geldiğinde ilacını yazıyoruz. çıktısını falan alıyoruz herşey güzel. ama 1 ay sonra diyelim bu a isimli personel tekrar muayeneye geldiğinde 1 ay önce yazılan ilaçlar siliniip yeniden ilaç yazıyoruz. yapmaya çalıştığım şu... ben istiyorumki a isimli personele yazdığım her ilaç kayıtlı kalsın. nasıl diyim yeni reçete yaz gibi bi özellik sanırım. yani o personele yazılan her ilaçlar alt dorumdamı olur bilmiyorum gözüksün belkide personel kartı gibi bişey oluşturmak lazım bilmiyorum....burda asıl mesele sanırım ilişkilendirme bunu en iyi siz bilirsiniz ben sadece az çok bildiğim accessde mantık yğrğtmeye çalışıyorum. umarım anlatabilmişimdir hocam... biliyorum çok karışık bi program ama yardımlarınıza gerçekten ihtiyacım var bayram sonrası kullanabilmek için çabalıyorum ve bunu sizlerin yardımı olmadan yapmam imkansız... tşkler ilginize...

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
sayın hocalarım bi yardında bulunamıcakmısınız... biliyorum çok karmaşık gibi görünüyor ama bu programı zaten burada yazdık ayrıca yine burada yazdığımız bir programıda ekliyorum aşağıya bu eklediğimdeki gibi bir alt forum oluşturmak amacım ilişkilendirip şimdi diceksiniz burası yaptırma yeri değil ama inanın ben yapılanları inceleye inceleye az buçuk öğrendim accessi genede çözüm bulamayız derseniz canınız saolsun konuyu çözümlenmişlere taşırsınız olur biter... tşkler şimdiden

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
merhaba,

Sn.kesoka, ben temel olarak yapısını oluşturdum küçük ayrıntılar var onuda siz düzeltirsiniz personel arama vb.

İnşallah işinize yarar.

Saygılar

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam çok teşekkürler fakat reçeteyi nasıl yazıyorum çözemedim... 4 ilaca kadar yazabiliyorum değilmi... program çok güzel olmuş ellerinize sağlık biraz daha kurcalayım çözerim sanırım ilginize çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam çok teşekkürler ilginize ama sanırım programı çözemedim. reçeteyi nasıl yaıcam ve reçetede 4 ilaca kadar yazmam gerekiyor bunu çözemedim. tşkler ilginize

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba,

Personel kartı formundan personellerin bilgilerini giriyorsunuz

frm_personel formundan reçete bilgilerinin olduğu alt formdan reçetenizi yazıyorsunuz ilaç listesine tıklayınca ilaç ismini ve fiyatını reçeteye oto.ekliyor.
formun üst soldaki düğmeyle yazmış olduğunuz reçeteyi reçete arşivine atıyorsunuz yani düğmeye tıklatınca o işi kendisi yapıyor.
yine formun üs sağındaki düğmeye tıklayıp o kişiye ait reçeteyi yazdıra biliyorsunuz.

hangi tarihli reçeteyi yazdıracaksanız o tarih üzerine tıklayıp rapor düğmesine tıklayın.

saygılar.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
anladım hocam peki bi düzeltme isteyebilirmiyim sizden ila adı kısmında etken maddesi çıkıyor reçetede karıştırdım ama nerden bağladığınızı çözemedim. onu değiştirebilirmisiniz. ilaç adı görüncek şekilde tşkler

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba,

Farketmedim etkin madde çıktığını düzeltim, dosyayı güncelledim 9. mesajda.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
çok teşekkürler hocam gerçekten bisürü emek harcamışsınız. programı kurcaladıkça dahada iyi öğreniyorum. üzerinde biraz da oynamalar yaptıkça bende access hakkında bişeyler öğrenmiş oluyorum. çok teşekkürler tekrardan....

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TÜRKÇE
hocam gerçekten çok teşekkrüler çok emek harcamışsınız. bende kurcaladıkça az çok bişeyler öğreniyorum. çok teşekkürler tekrardan ilginize

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
29/05/2022
Merhaba,

İşinize yaradığına sevindim.Güle güle kullanın.