renkli olan yerlerin değerlerini bulma...

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
örnekte olduğu gibi bazı yerlerin renkli olduğunu göreceksiniz.burada bulmak istediğim sadece renk ile belirtmiş olduğum yerlerdeki kişilerin çalıştığı gün toplamı.(kişi kişi de olabilir yada kırmızı renk diyelim:10 ,mavi diyelim:7 gibi sonuçlara ulaşmak )şimdiden kolay gelsin....:yardim:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sorunuzu biraz daha açarmısınız hangi alan hangi koşula göre toplanacak.Ç'ler neyi ifade eder M'ler ne yi ifade eder. Sorunuz anlaşılır gelmedi bana.

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
ç çalışma , m mesai (diyelim ki A kişisinin 30 gün içinde mavi vb. renk varsa öyle bir formul yazmalıyım ki bu kişinin kaç gün ve kaç saat mesai ile çalıştığını bileyim.inşallah anlatabilmişimdir.)

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Eğer doğru anladım ise

Murat adlı kişinin çalışma saatleri toplamı çin

=TOPLA.ÇARPIM(($M16:$BV16)*(ESAYIYSA(MBUL(M$2;$M$2:$BV$2))))

mesai saatleri toplamı

=TOPLA.ÇARPIM(($M16:$BV16)*(ESAYIYSA(MBUL(N$2;$M$2:$BV$2))))

yazın.

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
aslında başka bir sorumun cevabıydı

asıl sorum renklerle ilgili... m4:m16 ile bv4:bv16 arasında olan renkli olan hücrelerin içindeki sayıların toplamını alabilirmiyiz.(ama birden fazla renk olabilir.diyelim ki mavi ile belirlemiş olduğum hücrelerin toplamı,kırmızı ile belirlemiş olduğum hücrelerin toplamı gibi...)

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
çooook sağol

peki bunu m4:m16 ile bv4:bv16 arasında kalan farklı sütun ve satırdaki bütün renkler için bulabilirmiyiz.gördüğüm kadarıyla (m4:m16 arasında olan renkler için yapabiliriz)